Główna » A JAK CIEKAWOSTKI, WSZYSTKIE WPISY

O WOLNOŚCI

Autor: admin dnia 2 Kwiecień 2024 Brak komentarzy

W jednym z najlepszych filmów wszechczasów Braveheart (Waleczne Serce) Mel Gibson wcielił się w rolę Williama Wallace’a, który przed bitwą z Anglikami, wygłosił płomienną mowę o wolności!!

Kto nie widział filmu Waleczne Serce (Braveheart) z 1995 roku, z Melem Gibsonem w roli szkockiego buntownika Williama Wallace’a, to koniecznie powinien to zrobić! Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy zbyt łatwo oddajemy swoją wolność za pozory bezpieczeństwa…

Po tym gdy Anglicy zamordowali mu żonę, William Wallace (1207-1305) rozpętał powstanie, w którym powstańcy mordowali wszystkich Anglików, których napotkali na drodze.

O tym szkockim bohaterze narodowym Mel Gibson nakręcił film Braveheart, w którym osobiście wcielił się w rolę walczącego o wolność Szkocji Williama Wallace’a.

W filmie Braveheart jest taka scena, gdy przed decydującą bitwą (Bitwa pod Stirling), w obliczu przeważających sił angielskich, szkocka szlachta i przestraszeni chłopi chcą wycofać się z pola walki.

Sir William Wallace wygłasza wówczas swą płomienną mowę o wolności:

“-Naprawdę jestem William Wallace… i widzę armię moich rodaków gotową do walki z tyranią. Przyszliście tu walczyć jako wolni ludzie. I jesteście wolnymi ludźmi . Co zrobicie bez wolności? Będziecie walczyć?

- Przeciwko tym siłom. Na pewno nie! Ocalimy życie.

-To prawda. Jeśli będziecie walczyć możecie zginąć, jeśli ucieknijcie będziecie żyć… przynajmniej jeszcze trochę.

Umierając w łóżkach za wiele lat, na pewno będziecie gotowi oddać te wszystkie dni za jedną szansę powrotu na to pole bitwy, by powiedzieć wrogom, że mogą odebrać nam życie, ale nigdy nie odbiorą nam wolności!”

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Zostaw odpowiedź:

XHTML: Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


3 × = dziewięć