Główna » A JAK CIEKAWOSTKI, WSZYSTKIE WPISY

Poznaj prawdziwe nazwiska największych gwiazd – Czy mają się czego wstydzić ?

Autor: admin dnia 24 Maj 2011 Brak komentarzy

Niechlubne rodowody

Modę na zmianę nazwiska lub przybierania artystycznych pseudonimów zapoczątkowali Amerykanie, przede wszystkim Hollywood.

W niektórych skrajnych przypadkach gwiazdy zrezygnowały nawet z nazwisk wierząc, że ich imię wystarczy – Cher, Madonna – i rzeczywiście tak było.

Prawdziwe nazwiska amerykańskich gwiazd skrywają w sobie wiele tajemnic i mogą też wiele powiedzieć o ich posiadaczach.

Wiedzieliście, że Jennifer Aniston jest Greczynką? Albo jakiego słynnego wujka ma Nicolas Cage? Ten ostatni wolał zmienić nazwisko, niż słuchać oskarżeń, że wszystko co osiągnął zawdzięcza rodzinnym koligacjom.

Poznajcie piętnastkę gwiazd, które zdecydowały się ukryć swoje pochodzenie. W ich życiu nie wszystko było idealne .

Margaret Mary Emily Anne Hyra

… czyli Meg Ryan


Wielka gwiazda lat 80. i 90., dziś jest bardziej znana jako ofiara operacji plastycznych. Kiedyś była ikoną komedii romantycznych dziś straszy wyglądem.

Jednak zanim to nastało Meg Ryan na początku swojej kariery musiała skrócić swoje pełne imię i nazwisko.

Miało być chwytliwe, swojskie i zabawne – wyszło Meg Ryan. Później za sprawą Sally aktorka szybko stała się królową komedii romantycznych.

Natalie Hershlag

… czyli Natalie Portman


Tegoroczna laureatka Oscara urodziła się w Jerozolimie 30 lat temu. Z pochodzenia jest pół-Żydówką, pół-Amerykanką, jednak jej korzenie są jeszcze bardziej skomplikowane: rodzice matki pochodzili z Rosji i Austrii, zaś dziadek od strony ojca był Polakiem.

Swój wielki filmowy debiut miała w wieku 13 lat. To właśnie za sprawą roli Matyldy w filmie “Leon zawodowiec” (1994), w Portman zakochał się cały świat. Jednak już wtedy nie korzystała z prawdziwego nazwiska.

Zmiana musiała nastąpić długo wcześniej, kiedy to młodziutka dziewczyna od czasu do czasu udzielała się jako dziecięca modelka.

Cóż, nie dziwi nas to zbytnio. Hershlag brzmi dość niepokojąco…

Demetria Gene Guynes

… czyli Demi Moore

Urodziła się 11 listopada 1962 roku. Demi nie miała szczęśliwego dzieciństwa – ojciec odszedł od matki jeszcze przed jej narodzeniem. Dzieciństwo pod skrzydłami matki i ojczyma upłynęło pod znakiem przeprowadzek i ciągłych kłótni, alkoholizmu i przemocy w rodzinie, a skończyło się samobójstwem przybranego ojca.

W wieku 16 lat, Demi porzuciła szkołę i zaczęła pracę jako modelka, co nie było trudne ze względu na jej niepospolitą urodę.

W wieku 18 lat poślubiła rockmana Freddiego Moore’a. Małżeństwo przetrwało zaledwie 4 lata. To dzięki swojemu pierwszemu mężowi dziś jest znana na całym świecie właśnie jako Moore, a nie Guynes.

Nawet nazwisko jej drugiego męża – Willis, lub choćby obecnego – Kutcher, nie zachęciły jej do ponownej zmiany danych osobowych.

Nicolas Kim Coppola

… czyli Nicolas Cage

Jest bratankiem słynnego reżysera Francisa Forda Coppoli. Ma na swoim koncie występy zarówno w filmach ambitnych, jak i komercyjnych.

Urodził się 7 stycznia 1964 roku w Long Beach w Kalifornii.

Podobno zmienił nazwisko, by uniknąć sukcesu “po znajomości”, jednak pierwsze poważniejsze występy wiążą się właśnie z osobą znanego stryja (“Rumble Fish” 1983, “Cotton Club” 1984, “Peggy Sue wyszła za mąż” 1986).

Eric Bishop

… czyli Jamie Foxx

Jamie Foxx zasłynął przede wszystkim jako aktor komediowy w produkcjach kinowych i telewizyjnych, nie zawsze wysokich lotów.

Przez krytykę został doceniony dopiero za rolę dramatyczną w biograficznym filmie „Ray”, opowiadającym o życiu Raya Charlesa.

Jamie początkowo chciał zostać muzykiem, a nie aktorem. Już jako nastolatek postanowił wyróżnić się z tłumu i zmienił swoje pospolite nazwisko z Bishop na Foxx.

Jennifer Anastassakis

… czyli Jennifer Aniston

Amerykańska aktorka telewizyjna i filmowa, głównie komediowa. Urodziła się 11 lutego 1969 roku w Sherman Oaks w Kalifornii. W dzieciństwie przez rok mieszkała w rodzinnej Grecji. Dorastała w Nowym Jorku.

W wieku 11 lat zapisała się do kółka aktorskiego w szkole Rudolfa Steinera. Ten pierwszy kontakt z aktorstwem rozwinął w niej miłość do tej sztuki, dlatego wybrała nowojorskie liceum o profilu teatralnym.

Szybko potem, już planując swoją dalszą karierę aktorską, postanowiła uprościć nazwisko Anastassakis. I całe szczęście.

Cornelius Chase

… czyli Chevy Chase

Wiedzieliście, że słynny tata z filmowej rodzinki Griswoldów ma na imię Corneliusz?

Jeden z najbardziej utalentowanych komików amerykańskich. Swoją karierę rozpoczynał w popularnym programie telewizyjnym “Saturday Night Live” skąd bardzo szybko trafił do Hollywood.

Widzowie na całym świecie najbardziej kojarzą go z serii filmów “W krzywym zwierciadle”.

Jose Antonio Dominiquez Bandera

… czyli Antonio Banderas

Prawdziwa gwiazda kina hiszpańskiego pochodzenia. Współczesny męski symbol seksu.

Chciał zostać piłkarzem, jednak kontuzja zniweczyła jego plany. Szybko znalazł sobie inną pasję – aktorstwo. Zapisał się do Szkoły Sztuk Teatralnych w Maladze. W 1980 roku wyjechał do Madrytu, gdzie został przyjęty do Teatru Narodowego.

Na scenie debiutował rok później w sztuce „Los Tarantos”. Miał szczęście –został bowiem zauważony przez wówczas jeszcze mało znanego reżysera Pedra Almodóvara. To dzięki niemu już w 1982 roku zadebiutował w filmie „Labirynt namiętności”.

Później wielokrotnie współpracował z reżyserem. Już wtedy bardziej był znany ze swojego “amerykańskiego” nazwiska niż z tego rodowego. Imieniem Jose chyba jedynie nazywała go matka, nikt inny.

Winona Laura Horowitz

… czyli Winona Ryder

Winona Ryder (właściwie Winona Laura Horowitz) urodziła się 29 października 1971 roku w miasteczku Winona w Minnesocie.

Urodziła się jako jedno z czworga dzieci hipisowskiego małżeństwa Cindy i Michaela Horowitz.

Swoje imię Winona (jej rodzeństwo to Yuri, Sunyata i Jubal) zawdzięcza nazwie miejscowości, w której się urodziła. Jej dziadkowie ze strony jej ojca byli żydowskimi imigrantami z Rosji. Jej ojcem chrzestnym był guru “dzieci kwiatów” Timothy Leary.

Gdy skończyła 13 lat, postanowiła się usamodzielnić. Rzuciła szkołę i pojechała do Hollywood. To wtedy przybrała nazwisko Ryder.

Philip Rourke Jr

… czyli Mickey Rourke

Urodził się 16 września w Schenectady w stanie Nowy Jork w rodzinie o irlandzkich korzeniach. Kiedy był dzieckiem, jego rodzice rozwiedli się. Jako młody chłopak trenował baseball i boks. Z dwóch dyscyplin zwłaszcza ta druga miała zastosowanie – jego rodzina (matka, ojczym, dwójka rodzeństwa i pięciu braci przyrodnich) zamieszkiwała bowiem wówczas w dość mrocznej, słynącej z przestępczości dzielnicy Miami.

Jako przyszły aktor, najpierw postanowił szukać szczęścia w Nowym Jorku, gdzie wystąpił nawet w kilku sztukach off-Broadwayowskich. Wtedy przybrał imię, którym nazywali go wszyscy przyjaciele – Mickey. Philip po ojcu odeszło w niełaskę.

Szybko postanowił przenieść się do Los Angeles, gdzie pierwsze sukcesy nie kazały mu na siebie długo czekać.

Alicia Christian Foster

… czyli Jodie Foster

Jodie Foster przede wszystkim jest znana z wybitnych ról (zwłaszcza w thrillerach), unikając jednocześnie gwiazdorskiego rozgłosu.

Już jako trzyletnie dziecko grywała w reklamach telewizyjnych i – nieco później – w filmach familijnych. Nie wiadomo do końca skąd i dlaczego taka była decyzja jej rodziców, ale to właśnie od tamtej pory swoje kontrakty podpisywała imieniem Jodie.

Stało się o niej głośno za sprawą nominacji do Oskara za drugoplanową rolę nastoletniej prostytutki w „Taksówkarzu” Martina Scorsese (1975, obok Roberta De Niro).

Dzisiaj jest szanowaną i cenioną gwiazdą amerykańskiego kina.

Issur Danielovitch Demsky

… czyli Kirk Douglas

Urodził się 9 grudnia 1916 roku w Amsterdamie w stanie Nowy Jork, w USA. Z pochodzenia Issur jest rosyjskim Żydem.

Mimo że dorastał w biedzie i pracował dorywczo jako kierowca śmieciarki, był dobrym uczniem i zdolnym sportowcem.

Podczas studiów na Uniwersytecie St. Lawrence brał udział w zawodach w wrestlingu, jednak stosunkowo szybko odkrył pasję aktorską, co więcej, był wystarczająco utalentowany, by dostać się do American Academy of Dramatic Arts.

Na uczelni każdy go już znał jako Kirka Douglasa, a nie Issura Demsky’ego.

Jego właściwy debiut teatralny na Broadwayu oraz debiut filmowy wiąże się z latami 40.

Caryn Elein Johnson

… czyli Whoopi Goldberg

Jedna z najbardziej znanych na świecie, czarnoskórych aktorek, przede wszystkim komediowych. Pamiętna odtwórczyni tytułowej roli „Zakonnicy w przebraniu” i oscarowa mediatorka Oda Mae Brown w „Uwierz w ducha”.

Zasłynęła jako pierwsza kobieta prowadząca ceremonię wręczenia Oskarów. Jej znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczna fryzura (dready lub warkoczyki).

Urodziła się 13 listopada 1955 roku w Nowym Jorku. Już jako dziecko uczęszczała do Helena Rubenstein Children’s Theater, przejawiając żywe zainteresowanie występami przed publicznością.

Miała niezbyt szczęśliwe dzieciństwo i młodość – wychowanie w niepełnej rodzinie, porzucenie szkoły średniej, narkotyki, wczesne macierzyństwo, nieudane małżeństwo – to punkty wyznaczające młode lata życia Caryn Elaine.

Nieco jaśniejszych barw nabrało ono po przeprowadzce do San Diego, w którego klubach, w drugiej połowie lat 70. miały miejsce pierwsze dorosłe występy sceniczne zdolnej aktorki-komediantki.

To wówczas przyjęła pseudonim artystyczny Whoopi Cushion, którego drugi człon został szybko zmieniony (za namową matki) na Goldberg.

Allan Stewart Konigsberg

… czyli Woody Allen

Allen Konigsberg bardzo szybko stał się Woodym Allenem. Było to na samym początku rozwijającej się kariery, kiedy to występował w nocnych klubach jako gagman.

Do kariery filmowca przysposobiły go studia na wydziale filmowym Uniwersytetu Nowojorskiego, których ostatecznie nie ukończył, zaś do kariery komediowej – pisane już od wczesnych lat humorystyczne teksty dla magazynów, telewizji i ludzi estrady.

Debiutem aktorskim Allena był występ w komedii „Co nowego, koteczku?” z 1965 roku, a reżyserskim – parodia kina gangsterskiego „Bierz forsę i w nogi” z 1969 roku.

Carlos Irwin Estevez

… czyli Charlie Sheen

Jest synem znanego aktora Martina Sheena (właśc. Ramona Gerarda Antonia Esteveza).

Ma dwóch starszych braci: Emilio Esteveza, Ramóna Esteveza Jr. i młodszą siostrę Renee Estevez. On jako jedyny z rodzeństwa przyjął pseudonim artystyczny po ojcu. Reszta braci i siostra zostali przy swoim rodowitym nazwisku.

Już jako dziewięciolatek pojawił się na małym ekranie u boku ojca, w dramacie telewizyjnym NBC “Egzekucja Szeregowego Slovika”.

Dziś Charlie znany jest bardziej ze swojego zamiłowania do gwiazd porno, prostytutek, alkoholu i kokainy niż występów na dużym lub małym ekranie.
(kk/mn)

WP.pl

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.