Główna » WSZYSTKIE WPISY

Wystawa „20 lat Putina na ostrzu ołówka”

Autor: admin dnia 8 Listopad 2020 Brak komentarzy
W dniach od 2 do 27 listopada 2020 r.  w Bibliotece Publicznej m.st. Warszawy – Bibliotece Głównej Województwa Mazowieckiego zostanie zaprezentowana wystawa rosyjskiego rysunku satyrycznego „20 lat Putina na ostrzu ołówka”.
Plansze z czternastoma rysunkami przeniosą się do Biblioteki na Koszykowej po plenerowej ekspozycji w Warszawie, w Krakowie i we Wrocławiu.

wystawa

Wystawa „20 lat Putina na ostrzu ołówka” jest próbą pokazania Rosji polskiemu widzowi w inny sposób: nie przez pryzmat szablonów i nagłówków wiadomości, ale oczami Rosjan – przez rysunki z których sami Rosjanie się śmieją, choć czasem przez łzy.

Na wystawie przedstawiono kilkadziesiąt prac znanych rosyjskich autorów, rysujących w bardzo różnych stylach z punktu widzenia techniki i języka sztuki. Najważniejszą cechą, która łączy tych artystów jest uczciwe i gorzkie spojrzenie zarówno na rosyjski rząd, jak i na społeczeństwo.

Wystawę przygotował  zespół Stowarzyszenia “Za Wolną Rosję”, z pomocą merytoryczną znanego rosyjskiego pisarza Wiktora Szenderowicza. Wsparcia w opracowaniu koncepcji wystawy udzielił Marcin Wicha. Projekt współfinansował Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia w ramach X Otwartego Konkursu.

Strona wystawy

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Zostaw odpowiedź:

XHTML: Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


pięć + 9 =