Główna » Konkurs Literacki na Fraszkę w Zwoleniu, Laureaci konkursów satyrycznych 2020, WSZYSTKIE WPISY

WYNIKI XXII MAZOWIECKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO NA FRASZKĘ„O STATUETKĘ JANA KOCHANOWSKIEGO – ZWOLEŃ 2020

Autor: admin dnia 23 Czerwiec 2020 Jeden komentarz

Rozstrzygnięty został XXII MAZOWIECKI KONKURS LITERACKI NA FRASZKĘ „O STATUETKĘ JANA KOCHANOWSKIEGO – ZWOLEŃ 2020”, którego organizatorem jest DOM KULTURY W ZWOLENIU.

Konkurs organizowany jest pod patronatem:

Marszałka Województwa Mazowieckiego – Adama STRUZIKA
Starosty Zwoleńskiego – Stefana BERNACIAKA
Burmistrza Zwolenia – Arkadiusza SULIMY

Na konkurs wpłynęło 139 zestawów fraszek z Polski, Holandii, Norwegii, Niemiec i Wielkiej Brytanii: łącznie 417 utworów.

Komisja w składzie:

1. Adolf KRZEMIŃSKI –Prezes Zarządu Towarzystwa Kultury Teatralnej „Ziemia Radomska, Prezes Stowarzyszenia Grupa Literacka „Łuczywo”, poeta, regionalista – przewodniczący komisji.

2. Edyta SULIMA – Sekretarz Powiatu Zwoleńskiego.

3. Krzysztof ŚMIETANKA – doradca metodyczny języka polskiego w MSCDN Wydział w Radomiu, nauczyciel języka polskiego.

na posiedzeniu w dniu 22 czerwca 2020 r. postanowiła przyznać następujące nagrody:

I NAGRODA – STATUETKA + nagroda pieniężna 500 zł ufundowana przez Burmistrza Zwolenia za zestaw fraszek opatrzony godłem „Szyszka”. Autor: Niedzielko Irena Wanda z Zalasowej

II NAGRODA –nagroda pieniężna 500 zł ufundowana przez Starostę Zwoleńskiego za fraszki „Wędrówka” i „Ikar z Czarnolasu” opatrzone godłem „Mandarynka ”. Autor: Monika Śniecińska z Suwałk.

III NAGRODA –nagroda pieniężna 300 zł ufundowana przez Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Zwoleniu za zestaw fraszek opatrzony godłem „Ziomek”. Autor: Jan Migielicz z Leska.

1. WYRÓŻNIENIE: 100 zł nagroda pieniężna ufundowana przez Członka Zarządu Powiatu, Sekretarza gminy Zwoleń za zestaw fraszek opatrzony godłem Niezapominajka. Autor: Aneta Hajduk z Lublina.

2.WYRÓŻNIENIE: 100 zł nagroda pieniężna ufundowana przez Dom Kultury w Zwoleniu za zestaw fraszek opatrzony godłem „Śnieżka.” Autor: Agnieszka Drążek z Żulic.

3.WYRÓŻNIENIE: 100 zł nagroda pieniężna ufundowana przez Dom Kultury w Zwoleniu za fraszki „O potrzebie wzmożonej higieny” i „ Głupota” opatrzone godłem „Mrówa” Autor: Urszula Lewartowicz z Lublina

4. WYRÓŻNIENIE: nagroda książkowa ufundowana przez Dom Kultury w Zwoleniu za zestaw fraszek opatrzony godłem „Sonia” Autor: Henryk Liszkiewicz z Piły.

5. WYRÓŻNIENIE: nagroda książkowa ufundowana przez Dom Kultury w Zwoleniu za zestaw fraszek opatrzony godłem „Invictus” Autor: Krzysztof Kokot z Nowego Targu.

6. WYRÓŻNIENIE: nagroda książkowa ufundowana przez Dom Kultury w Zwoleniu za fraszkę „(Zakochane) raki” opatrzona godłem „Pakerman” Autor: Paweł Bachara z Jasła.

Komisja stwierdziła zróżnicowany poziom utworów literackich.

Organizatorzy dziękują wszystkim autorom za nadesłane fraszki. Wszyscy nagrodzeni otrzymują dyplomy pamiątkowe od organizatorów.

NAGRODZONE FRASZKI

WANDA IRENA NIDZIELKO

MONIKA ŚNIECIŃSKA

JAN MIGIELICZ

PODSUMOWANIE KONKURSU


Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Jedna odpowiedź do wpisu “WYNIKI XXII MAZOWIECKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO NA FRASZKĘ„O STATUETKĘ JANA KOCHANOWSKIEGO – ZWOLEŃ 2020”

  1. Erazm mówi:

    Gratulacje dla Wandy Ireny Niedzielko za I miejsce. Gratulacje dla Jana Migielicza (właściciela Portalu Satyrycznego) za III miejsce. Jeśli chodzi o II miejsce to prezentowane fraszki są zbyt skromne na tak wysoką lokatę. Poza tym brak w prezentacji trzeciej fraszki (wymaganie Regulaminu Organizatora). Nie wiadomo dlaczego?