Główna » A JAK CIEKAWOSTKI, WSZYSTKIE WPISY

Kowalczyk ma już Kryształową Kulę!- Jak to się stało?

Autor: admin dnia 20 Luty 2011 Jeden komentarz

To już pewne- Polka trzeci raz z rzędu zwyciężyła w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
Oficjalna strona Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) poinformowała, że Polka po raz trzeci z rzędu okazała się najlepszą biegaczką.

Przewaga Justyny Kowalczyk po niedzielnych zawodach nad Norweżką Marit Bjoergen wynosi 592 punkty a do końca sezonu do zdobycia jest jeszcze tylko 550 punktów, więc jasnym stało się, że Polka po raz kolejny zapewniła sobie wielki sukces. Do końca cyklu zostały zawody w Lahti (200 punktów do zdobycia), oraz Finał Pucharu Świata w Falun (trzy konkursy po 50 punktów, czyli 150 łącznie). Za wygraną w Finale Pucharu Świata dostaje się także bonus 200 punktów. Gdyby Marit Bjoergen, druga w klasyfikacji Pucharu zgarnęła wszystkie możliwe punkty do końca sezonu – łącznie to 550 “oczek” – braknie jej 41, ponieważ Kowalczyk ma nad nią 592 przewagi.

Justyna Kowalczyk wygrała Puchar Świata trzeci raz z rzędu. Wcześniej takiej sztuki dokonała tylko jedna zawodniczka – w latach 1986-1988 – Finka Marjo Matikainen. Osiągnęła też swój pierwszy cel na ten sezon, którym było wygranie cyklu Pucharu Świata przed mistrzostwami świata w Oslo.

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Jedna odpowiedź do wpisu “Kowalczyk ma już Kryształową Kulę!- Jak to się stało?”