Główna » Konkursy satyryczne 2012, WSZYSTKIE WPISY

Konkurs na komiks “Solidarność – Droga do Wolności”

Autor: admin dnia 11 Październik 2012 Brak komentarzy

Solidarność – Droga do Wolności – to temat komiksu w konkursie, który organizuje Stowarzyszenie Osób Internowanych i Represjonowanych w Stanie Wojennym Regionu Radomskiego i Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa A. i Andrzeja S. Załuskich.

Konkurs jest adresowany do miłośników rysunku oraz historii Radomia i regionu radomskiego.

Celem konkursu jest promocja Radomia, jego kultury i historii.

Zadaniem uczestników jest przedstawienie w formie komiksu dowolnego opowiadania o powstaniu i działalności NSZZ „Solidarność” Ziemia Radomska w latach 1980-1989. Narracja musi zawierać zarówno rysunki,  jak i tekst zgodny z chronologią i faktami historycznymi, które miały miejsce w latach 1980-1989.

Organizator ze swej strony zapewnia dostęp do informacji dotyczących działalności NSZZ „Solidarność” Ziemia Radomska w tych latach.

Oceniając prace, komisja konkursowa powołana przez organizatora będzie brała pod uwagę  zgodność z tematem konkursu, zgodność z przekazem historycznym oraz wartość artystyczną.

Przewidywane jest przyznanie dwóch nagród pieniężnych w wysokości 3.500 zł i 1.800 zł oraz dwóch wyróżnień rzeczowych o wartości 500 zł każde.

Prace powinny być dostarczone osobiście lub wysłane pocztą do siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu im. Józefa A. i Andrzeja S. Załuskich, przy ul. Piłsudskiego 12, 26-600 Radom, w kopercie zaadresowanej do Miejskiej Biblioteki Publicznej, z dopiskiem „Konkurs – komiks: Solidarność-Droga Do Wolności” do dnia 30 października 2012 r.

Nagrody zostaną wręczone zwycięzcom konkursu 13 grudnia 2012 r., podczas gali rocznicowej wprowadzenia stanu wojennego.

Więcej informacji o konkursie oraz regulamin konkursu

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.