Główna » Laureaci konkursów satyrycznych 2017, WSZYSTKIE WPISY

WYNIKI XIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU SATYRYCZNEGO „O STATUETKĘ STOLEMA” 2017

Autor: admin dnia 23 Listopad 2017 Brak komentarzy

W dniu 14 listopada 2017 r. w Gniewinie rozstrzygnięty został

XIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS SATYRYCZNY „O STATUETKĘ STOLEMA”

Jury w składzie:

Mirosław Odyniecki – przewodniczący
Wioletta Majer-Szreder
Tomasz Fopke – członkowie

po zapoznaniu się ze 136 zestawami utworów satyrycznych, nadesłanych na konkurs, na posiedzeniu 14 listopada 2017 r. przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Nagrody:


I – nagroda w wys. 1000 zł i statuetka „STOLEMA”:

Tadeusz Charmuszko – godło „Salamandra”, Suwałki, za „Rowerowy zawrót głowy

II – nagroda w wys. 700 zł:

Zygmunt Królak – godło „Tomuś Niepiskaj”, Witolubie, za  zestaw limeryków i fraszek

III – nagroda w wys. 300 zł:

Michał Wichowski – godło „HERMES”, Warszawa, za „Wizytę w przybytku niezdrowej rozkoszy

Radosław Szagdaj – godło „Hrabaczek”, Koszalin, za „Biuromotywę

Wyróżnienia (100 zł):


Emilia Jarecka – godło „Arrogante”, Łódź, za „Grzyby

Bartłomiej Sutuła – godło „Biteek”, Białystok, za „Wspomnienia męża pani ornitolog

Andrzej Klawitter – godło „Miszmasz 2107”, Szubin, za zestaw utworów

Sebastian Markiewicz – godło „Piszczek pokazuje jestem”, Warszawa za „Miting AU

Piotr Winczewski – godło „Winchester”,  Pabianice, za „Metoda na wnuczka

Ponadto jury postanowiło wyróżniające się utwory opublikować w „Almanachu pokonkursowym”.

Autorzy tych utworów to: Bartłomiej Bill, Konin, godło: BeBe, Andrzej Lewko, Białystok, godło: Etażerka, Grażyna Antas, Gdynia, godło: Grant, Anna Karolewska, Szczecinek, godło: Maryna Feministka, Agnieszka Sawicz, Witkowo, godło: Naja, Marek Dudziński, Radom, godło:  Ptaszek niewiadomego sortu, Antoni Rzepczyński, Karpacz, godło: Tony Ares, Alina Tuchołka, Józefów, godło: Trajektoria, Wacław Płonka, Alwernia, godło: Śmieszko, Małgorzata Wójcik, Kraków, godło: Don Kichot.

Gala Satyry odbyła się w piątek 1 grudnia 2017 r. o godz.18:00 w sali widowiskowo-kinowej Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Bibliotece w Gniewinie, w ramach obchodów Dni Kultury Gminy Gniewino. Galę uświetnił występ kaszubskiego kabaretu KUŃDA.

FRASZKI TADEUSZA CHARMUSZKO

UTWORY ZYGMUNTA KRÓLAKA

UTWÓR MICHAŁA WICHOWSKIEGO

UTWORY RADOSŁAWA SZAGDAJA

UTWORY EMILII JARECKIEJ

UTWÓR BARTŁOMIEJA SUTUŁY

UTWORY ANDRZEJA KLAWITTERA

UTWÓR SEBASTIANA MARKIEWICZA

UTWÓR PIOTRA WINCZEWSKIEGO

UTWORY WYRÓŻNIONE DRUKIEM

UTWORY WYRÓŻNIONE DRUKIEM CZĘŚĆ II

UTWORY WYRÓŻNIONE DRUKIEM CZĘŚĆ III

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Zostaw odpowiedź:

XHTML: Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


trzy − 3 =