Główna » Laureaci konkursów satyrycznych 2021, WSZYSTKIE WPISY

Turniej Poetycki ,,O Chmielakowy Antałek” 2021

Autor: admin dnia 5 Wrzesień 2021 Brak komentarzy

Dnia 22 sierpnia 2021 r. na Scenie Dworek rozstrzygnięty został Turniej Poetycki „O Chmielakowy Antałek” 2021 zorganizowany przez Krasnostawski Dom Kultury w ramach 50. Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” 2021 r.

Jury w składzie:

Dorota Ryst (przewodnicząca),
Jadwiga Demczuk
Jan Henryk Cichosz

na posiedzeniu w dniu 10 sierpnia 2021 r. po przeczytaniu 32 zestawów wierszy nadesłanych na Turniej, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I Nagroda – Mirosław Kowalski godło „Faun” (Mysłowice)

II Nagroda – Arkadiusz Stosur godło „Dionizy” (Kraków)

III Nagroda – Stanisław Wasilewski godło „Piękny okoń” (Żyrardów)

Wyróżnienia honorowe otrzymują:

Iwona Świerkula godło „Dulcynea” (Warszawa)

Tadeusz Charmuszko godło „Piwowar” (Suwałki)

Irena Wanda Niedzielko godło „to ja” (Zalasowa)

Zgodnie z regulaminem Turnieju nagrody finansowe przyznane laureatom ufundował Krasnostawski Dom Kultury. Okolicznościowy dębowy antałek jako nagroda rzeczowa trafił do rąk poety, laureata pierwszej nagrody Mirosława Kowalskiego. Nagrodę finansową oraz Antałek ufundowany przez Krasnostawski Dom Kultury laureatowi wręczył Krzysztof Sugalski – Zastępca Burmistrza Krasnegostawu.

Na podsumowanie Turnieju Poetyckiego ,,O Chmielakowy Antałek’’ przybył laureat głównej nagrody Mirosław Kowalski. Podczas  krótkiej rozmowy przeprowadzonej przez Jadwigę Demczuk widzowie mieli okazję poznać bliżej autora wyróżnionych wierszy.
Mirosław Kowalski urodził się i mieszka w Mysłowicach na Śląsku.  Bierze udział w ogólnopolskich konkursach poetyckich, a jego wiersze są doceniane i drukowane m.in.: w Akancie, Nestorze czy Śląsku. Ukazywały się również w antologiach i almanachach pokonkursowych. W 2019 roku Mysłowicki Ośrodek Kultury wydał tomik jego wierszy pt. Zwyczajnie. Jak mówił skromnie o sobie: Chodzę po górach, kocham żonę, słucham klasycznego rocka, piję piwo i piszę wiersze- zwyczajne…”. Wydanie książki poetyckiej to akt odwagi autora, bo wiersz dotyka najgłębszych przeżyć…a nie tak łatwo obnażyć swoje uczucia i emocje. Mirosław Kowalski przeczytał słuchaczom wiersz Stacja, który zaczyna się od słów: nasze yellowstone zaczyna się nad przemszą… Na koniec rozmowy przeczytał nagrodzony wiersz…..

NAGRODZONE UTWORY

MIROSŁAW KOWALSKI

ARKADIUSZ STOSUR

STANISŁAW WASILEWSKI

IWONA ŚWIERKULA

TADEUSZ CHARMUSZKO

IRENA WANDA NIEDZIELKO

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.