Pomysł scenicznej zabawy dla osób III wieku wyszedł od Przewodniczącego Zarządu Terenowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Lesku Ryszarda Owsiany.
Zamierzał on utworzyć mini kabaret zbliżony w swojej istocie do tzw. „Szopki Noworocznej”, przy czym postacie miejscowego leskiego życia społeczno-politycznego miały być zagrane przez „żywych aktorów”, tj. emerytów , a nie przez kukiełki.
Celem jaki [...]















