Główna » Konkursy satyryczne 2020, WSZYSTKIE WPISY

KONKURS POETYCKI “(Lepiej) do słowa!”

Autor: admin dnia 19 Listopad 2020 Brak komentarzy

Muzeum Narodowe w Krakowie z okazji zakończenia wystawy „Szuflada Szymborskiej” w Kamienicy Szołayskich organizuje Konkurs Poetycki “(LEPIEJ) DO SŁOWA!” .

Organizatorzy zapraszają śmiałków, by stanęli w szranki w konkursie na najlepszy wiersz i zdobyli nagrodę.

Utwór powinien dotyczyć jednego z przedmiotów należących do Szymborskiej, które zostały zgromadzone na wystawie.

Jeśli ktoś z Was jeszcze na nie niej był – najwyższy czas! Jeśli wolisz przyjść na nią dopiero, kiedy wygrasz ekskluzywne oprowadzanie w towarzystwie Michała Rusinka – przekonaj nas, że to właśnie Ciebie na nim brakuje.

Konkursowy wiersz powinien mieć formę tzw. LEPIEJA, żartobliwego utworu, który w dwóch wersach opisuje ambiwalentną sytuację. Pierwszy wers zwyczajowo powinien zaczynać się od słowa „lepiej” (i podobne), a drugi od „niż”.

Wynalazczynią tego gatunku literackiego była polska noblistka Wisława Szymborska.

Klasykami gatunku są takie lepieje, jak: „Lepszy piorun na Nosalu / niż pulpety w tym lokalu”; „Lepiej złamać obie nogi / niż miejscowe zjeść pierogi”.

Nagrody w konkursie to 4 zaproszenia na ekskluzywne oprowadzanie po wystawie „Szuflada Szymborskiej” w wykonaniu Prezesa Fundacji Wisławy Szymborskiej, Michała Rusinka, które odbędzie się 5 grudnia 2020 r. o godz. 15:00. Nagrodzone zostaną 4 najlepsze teksty.

Propozycje konkursowe przyjmowane będą na adres: fskowron@mnk.pl do dnia 24.11.2020 r. (do północy). Ogłoszenie wyników: 27.11.2020 r.

Kryteriami wyboru będą dla nas:

- kreatywne nawiązanie do konkretnego przedmiotu związanego Wisławą Szymborską z wystawy „Szuflada Szymborskiej”
- poczucie humoru!

Jury: Agata Jabłońska (poetka, Dział Marketingu MNK), Katarzyna Maziarz-Górka (polonistka, autorka książki „Trochębajki o Stanisławie Wyspiańskim”, Dział Edukacji MNK), Filip Skowron (polonista, Dział Edukacji MNK).

Regulamin ‘(Lepiej) do słowa’ MNK

załącznik nr 1 do Regulaminu

Załącznik nr 2 do Regulaminu

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.