Główna » Konkursy satyryczne 2015, WSZYSTKIE WPISY

Konkurs Literacki „Piórko 2015″!!!!!!!!!!!!!!!!! NAGRODY 200. 000 ZŁ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Autor: admin dnia 7 Marzec 2015 Brak komentarzy

“Biedronka” organizuje konkurs literacki “PIÓRKO 2015″ na najlepszą książkę dla dzieci w wieku 4-10 lat.

Konkurs jest przeznaczony dla pisarzy-amatorów, którzy nie wydali jeszcze żadnej książki.

Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci“ to inicjatywa Jeronimo Martins Polska S.A., właściciela sieci sklepów Biedronka, która ma na celu przygotowanie wyjątkowej książki dla dzieci. Jej autorami będą pisarze i ilustratorzy, którzy do tej pory nie publikowali swoich prac.

Główne nagrody w polskiej edycji konkursu z pewnością zrekompensują twórczy wysiłek.

100.000 zł otrzyma autor zwycięskiego tekstu.

100.000 zł otrzyma również twórca wybranych ilustracji.

Jednak trzeba pamiętać, że najbardziej prestiżową gratyfikacją dla debiutujących twórców, będzie publikacja książki i jej sprzedaż w sklepach sieci Biedronka.

Pierwowzorem akcji „Piórko 2015” jest Pingo Doce Children’s Literature Award konkurs, który został zrealizowany przez Grupę Jeronimo Martins w Portugalii i cieszył się ogromnym powodzeniem – zgłoszonych zostało ponad 1500 tekstów i 400 ilustracji!

Konkurs „Piórko 2015” ruszył 5 marca 2015, a autorzy-amatorzy mają czas do 21 kwietnia 2015 na przesłanie swojej twórczości.

Mogą to być nawet trzy różne prace.

Książka może liczyć do 60 tys. znaków, czyli maksymalnie 33 strony maszynopisu. Praca nie może być krótsza niż 20 tys. znaków, czyli ok. 11 stron. Utwór może być napisany prozą lub wierszem i powinien stanowić zamkniętą, spójną całość.

Konkurs składa się z dwóch etapów.

-W pierwszym wyłoniony zostanie najlepszy tekst książki. Ogłoszenie wyników nastąpi 11 czerwca 2015.

-Tego samego dnia (11 czerwca 2015) ruszy drugi etap – na ilustrację zwycięskiej pracy. Potrwa do 6 sierpnia 2015. Wyniki tego etapu zostaną ogłoszone 2 września 2015.

Gotowa książka w nakładzie 50 tys. egzemplarzy trafi do sklepów 30 listopada 2015, na kilka dni przed dniem św. Mikołaja. Będzie dostępna w 2600 sklepach Biedronki w całym kraju. Co ciekawe, konkurs został objęty honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Harmonogram konkursu

  • 5 marca – 21 kwietnia 2015 – pierwszy etap konkursu: zgłaszanie prac w kategorii „Tekst“
  • 27 maja 2015 – obrady Kapituły Nagrody w kategorii „Tekst“
  • 11 czerwca 2015 – ogłoszenie wyników pierwszego etapu
  • 11 czerwca – 6 sierpnia 2015 – drugi etap konkursu: zgłaszanie prac w kategorii „Ilustracja“
  • 20 sierpnia 2015 – obrady Kapituły Nagrody w kategorii „Ilustracja“
  • 2 września 2015 – ogłoszenie wyników drugiego etapu
  • 19 listopada 2015 – oficjalna prezentacja fragmentów książki na uroczystej gali z udziałem laureatów
  • 30 listopada 2015 – wprowadzenie do sprzedaży książki w sklepach sieci Biedronka

Oceną tekstów, a następnie ilustracji zajmie się jury, w skład którego wchodzą znani dziennikarze, autorzy książek i ilustratorzy, w tym m.in. Jarosław Gugała, Renata Piątkowska i Bohdan Butenko.

W konkursie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, zamieszkałe na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, których prace literackie lub graficzne nigdy wcześniej nie były publikowane w drukach lub wydawnictwach oznaczonych numerami ISBN lub ISSN.

Oznacza to, że w konkursie nie mogą wziąć udziału pracownicy naukowi, autorzy artykułów i książek, a nawet studenci, których prace dyplomowe zostały opublikowane jako artykuły. Każdy uczestnik może zgłosić prace w jednej lub w obu kategoriach.

Wysoka nagroda ma zachęcić amatorów do uczestnictwa w konkursie. Do tej pory nikt w Polsce nie zaproponował autorom książki dla dzieci takiej wysokiej gratyfikacji. Dla przypomnienia – nagroda polskiej sekcji IBBY w kategorii książka dziecięca wynosi 20 tys. zł. Dlaczego więc organizator konkursu „Piórko 2015” zdecydował się na tak wysoki bonus?

-  Pisanie dla dzieci jest wyzwaniem, którego nie ceni się tak bardzo jak tworzenia dla dorosłych. Wysoką nagrodą chcemy nie tylko podkreślić rangę konkursu, ale także nadać odpowiednią wagę literaturze dziecięcej. Wysokość nagród przewidzianych dla zwycięzców obu kategorii konkursowych ma również zachęcić utalentowanych twórców do wzięcia w nim udziału oraz wspomóc ich w dalszym rozwoju talentu – podkreśla Jeronimo Martins Polska S.A.

Projekt „Piórko 2015” ma na celu stworzenie najlepszej książki dla dzieci – która trafi do polskich domów. Czy w następnych latach Biedronka ogłosi podobne konkursy? Jak zapewnia organizator – wszystko zależy od tegorocznego zainteresowania projektem.

Regulamin Piórko 2015 Nagroda Biedronki

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.