Główna » A JAK CIEKAWOSTKI, WSZYSTKIE WPISY

ZMARŁ BOHDAN SMOLEŃ-NAJŚMIESZNIEJSZY SATYRYK- NAJSMUTNIEJSZY CZŁOWIEK

Autor: admin dnia 15 Grudzień 2016 Brak komentarzy

Bohdan Smoleń nie żyje. Zmarł 15.12.2016 r. (w  czwartek rano) w Poznaniu w wieku 69 lat. Informacje o śmierci Bohdana Smolenia podał serwis epoznan.pl oraz pracownicy Fundacji “Stworzenia Pana Smolenia”.

Słynny polski aktor, piosenkarz a zwłaszcza  artysta kabaretowy, członek Kabaretu TEY, z którym wspólnie z Zenonem Laskowikiem w latach 70- tych i 80- tych ubiegłego wieku odnosili największe sukcesy, a ich skecze znała cała Polska.

Nie wszyscy wszak wiedzą, że z jednej strony był człowiekiem , który potrafił rozśmieszać do łez miliony rodaków,  a z drugiej strony przeżywał największe osobiste dramaty.

W 1970 ożenił się z Teresą. Mieli trzech synów: Macieja (ur. 1973), Piotra (ur. 1974, zm. 1989) i Bartosza (ur. 1979).

W 1989 roku jeden z jego synów, piętnastoletni wówczas Piotr, popełnił samobójstwo w czasie gdy wyszedł z domu po pożyczone koledze taśmy kabaretu Tey. Rok później życie odebrała sobie jego żona. Wydarzenia te wpędziły Smolenia w depresję. Przez chorobę aktor na kilka lat zniknął z życia publicznego.

Od marca 2015 r. po tym jak doznał trzeciego wylewu, został sparaliżowany i praktycznie stracił mowę. Od tej pory poruszał się na wózku inwalidzkim. Przez całe życie palił po kilka paczek papierosów dziennie, co w dużej mierze przyczyniło się do pogarszania jego stanu zdrowia.

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.