Główna » Konkursy satyryczne 2023, WSZYSTKIE WPISY

XXII EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO Z CYKLU “WĄBRZEŹNO MOJE MIEJSCE NA ZIEMI”

Autor: admin dnia 13 Maj 2023 Brak komentarzy

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Witalisa Szlachcikowskiego w Wąbrzeźnie organizuje XXII edycję Powiatowego Konkursu Literackiego z cyklu „Wąbrzeźno – moje miejsce na ziemi”. Proponuje dwa rodzaje konkursów do wyboru: konkurs literacki (limeryk) i konkurs plastyczny (kolaż).

Do udziału zaprasza uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych, młodzież ze szkół średnich oraz osoby dorosłe z Wąbrzeźna i z powiatu wąbrzeskiego.

1. KONKURS LITERACKI WĄBRZESKIE LIMERYKI

ZADANIEM UCZESTNIKA jest napisanie dwóch limeryków* o Wąbrzeźnie lub innej miejscowości z powiatu wąbrzeskiego.
Praca powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem. Prosimy zamieścić również wiek, telefon lub e-mail uczestnika, adres i nazwę szkoły w przypadku uczniów.

Uczestnicy muszą przesłać również wypełnione Oświadczenie uczestnika, a w przypadku osób niepełnoletnich opiekuna prawnego (w załączniku do Regulaminu).

Termin nadsyłania prac – 2 czerwca 2023 r.

Prace mogą być nadsyłane w formie elektronicznej.

*Limeryk – nonsensowny, groteskowy wierszyk o określonej budowie: musi być złożony z 5 wersów (pierwszy rymuje się z drugim i piątym, a trzeci z czwartym). Pierwszy, drugi i piąty werset muszą mieć równą ilość sylab, a trzeci i czwarty o 2-3 sylaby mniej od poprzednich. Choć obowiązują tu dość ścisłe reguły, układać je i bawić się słowami może każdy. W internecie można znaleźć wiele przykładów tego gatunku, którym zajmowali się również wybitni poeci.

2. KONKURS PLASTYCZNY WĄBRZESKIE KOLAŻE

ZADANIEM UCZESTNIKA konkursu jest wykonanie wąbrzeskiego kolażu* prezentującego obraz miasta, ale również mogą to być jego autorskie wizje bądź nawiązanie do pasji, zainteresowań lub przeżyć uczestnika konkursu (np. wąbrzeski sport, wąbrzeskie ulice, najpiękniejsze zakątki, itp.).

Minimalna wielkość kolażu – format A3.

Prace wraz z wypełnionym oświadczeniem uczestnika lub opiekuna prawnego (załącznik do Regulaminu) należy dostarczyć do 2 czerwca 2023 r.

Jury oceniać będzie dobór tematu, pomysłowość wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny.

*Kolaż – technika artystyczna polegająca na formowaniu kompozycji z różnych materiałów i tworzyw (gazet, tkanin, fotografii, drobnych przedmiotów codziennego użytku itp.). Są one naklejane na płótno lub papier i łączone z tradycyjnymi technikami plastycznymi (np. grafiką, rysunkiem, farbą olejną, farbą akrylową).

POBIERZ OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA/OPIEKUNA

POBIERZ REGULAMIN KONKURSU

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.