Główna » Konkursy satyryczne 2011, WSZYSTKIE WPISY

XIII Festiwal Nauki i Sztuki w Siedlcach

Autor: admin dnia 30 Maj 2011 Brak komentarzy

XIII Festiwal Nauki i Sztuki w Siedlcach

7-8 i 14-16 października 2011 r.

Zaproszenie do udziału w konkursach!

Różnorodność i znaczenie lasów; promieniotwórczość – jej odkrycie, źródła, wykorzystanie i związane z tym bezpieczeństwo; nauka moją pasją!; „Uniwersytet Dzieci” – to tylko wybrane hasła zapowiadające październikowy, już trzynasty, Festiwal Nauki i Sztuki. Ze względu na to, że rok 2011 został ogłoszony przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Lasów, tegoroczne festiwalowe konkursy są zdominowane przez tematykę leśną.

1. „Wypatrzone w leśnej kniei” – konkurs fotograficzny.

Wybierz się do lasu, zabierz ze sobą aparat fotograficzny. Zachowuj się cicho, bo „Las jest świątynią przyrody”. Rozglądaj się uważnie, a jeśli coś szczególnie Cię zainteresuje – zrób zdjęcie. Czekamy na 3 najlepsze, Twoim zdaniem, fotografie w formacie nie mniejszym niż A4 (21×29,5 cm). Na odwrotnej stronie przyklej kartkę z opisem zdjęcia, w którym powinien znaleźć się tytuł, Twoje dane adresowe (z telefonem i e-mailem) oraz informacje o miejscu wykonania zdjęcia. Wybrane zdjęcia, mogą być wykorzystane przez organizatora imprezy jako elementy graficzne festiwalowych wydawnictw. Organizator festiwalu zastrzega sobie wyłączne prawo dokonania wyboru zdjęć do publikacji, a wybór ten nie musi być zgodny z klasyfikacją prac dokonaną przez jury. Przewiduje się wydanie katalogu prac i zorganizowanie wystawy, której wernisaż odbędzie się w czasie trwania imprezy.

 

2. „Leśni soliści” – konkurs graficzny (grafika ołówkowa).

Las jest domem dla wielu gatunków zwierząt. Każdy, kto znajdzie się w lesie z pewnością zachwyca się głosami zwierząt, szczególnie ptaków, które jako soliści występują w leśnej operze. Ale głosy wydają nie tylko ptaki … W wolnym czasie posłuchaj leśnego koncertu i utrwal zwykłym ołówkiem na białej kartce papieru leśnych solistów, w różnych pozach i sytuacjach. To wyzwanie dla tych, którzy lubią obserwować przyrodę, są cierpliwi i mają pasję rysowania. Każdy Autor może przedstawić do konkursu trzy najlepsze prace, w formacie A4 (21×29,5cm). Wymogi, co do opisu rysunku są takie same jak w pierwszym konkursie.

 

3. „Strofy pachnące żywicą” – konkurs poetycki.

Oczekujemy na wiersze poświęcone lasom, napisane z leśnej inspiracji. Usiądź pod drzewem, zbierz myśli, wsłuchaj się w głos przyrody, a następnie układaj wyrazy w piękne zwrotki. W tym poetyckim uniesieniu nie zapomnij jednak o kleszczach, które piękną poezję mogą łatwo zmienić na prozę życia z boreliozą w Twoim organizmie. Każdy uczestnik będzie mógł przesłać nie więcej niż 3 własne wiersze. Wymagana jest wersja papierowego wydruku oraz elektroniczna, zapisana w programie komputerowym WORD (zapis w pliku z rozszerzeniem doc, czcionka 12, Times New Roman, tytuł wiersza pogrubiony, pod wierszem nazwisko i imię autora i miejscowość). Konkurs ma charakter jawny, dlatego prace nie powinny być kodowane lub opatrywane godłem autora. Odpowiedzialność za przestrzeganie praw autorskich leży po stronie poetów. Przypominamy o tym, gdyż pozytywnie ocenione wiersze będą opublikowane w festiwalowym tomiku i w przypadku popełnienia plagiatu, odpowiedzialność przewidzianą prawem poniesie autor utworu.

 

Istotne informacje dla autorów:

Wszystkie konkursy mają nieograniczony zasięg. Termin składania prac upływa 9 września 2011 r. Prace przyjmowane są w sekretariacie Instytutu Biologii Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach przy ul. B. Prusa 12 w Siedlcach.

Komunikat o wynikach konkursu zostanie ogłoszony na stronie internetowej festiwalu http://www.festiwal.uph.edu.pl. Laureaci zostaną dodatkowo powiadomieni telefonicznie, dlatego wszystkich uczestników prosi się o podanie numeru telefonu kontaktowego i adresu e-mailowego. Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w trakcie trwania festiwalu. Szczegóły zostaną podane na plakatach i w informacjach prasowych poprzedzających imprezę. Nagrody – wyłącznie książki, gdyż jest to festiwal nauki, zostaną ufundowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i innych sponsorów imprezy, których poszukujemy i na których liczymy. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zatrzymania prac konkursowych i wykorzystywania ich w celach edukacyjnych.

Organizatorzy informują, że nie przewidują honorariów autorskich za opublikowane zdjęcia, rysunki i przepisy. Jeśli autor nie wyraża zgody na publikację, powinien o tym poinformować organizatora konkursu w formie pisemnej przy składaniu prac do oceny. Przyjmowane są wyłącznie prace indywidualne. Nie przewiduje się nagród zespołowych.

Jeśli w konkursie chce wziąć udział wielu uczniów ze szkoły, co często się zdarza, zaleca się, aby w pierwszym etapie zorganizować eliminacje na poziomie danej placówki oświatowej, a na konkurs przesłać najwyżej ocenione prace na poziomie lokalnym.

Dodatkowe informacje można znaleźć na wcześniej podanej stronie internetowej. Można także zwrócić się z zapytaniem za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonu (podane niżej). Zapraszam do aktywnego uczestnictwa w XIII Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach. Będę wdzięczny za przekazanie tej wiadomości innym osobom z Państwa otoczenia. Niech także mają szansę wzięcia udziału w festiwalowych konkursach i intelektualnej uczcie, jaką jest Festiwal Nauki i Sztuki.

 

                W imieniu organizatorów Festiwalu

dr Ryszard Kowalski

Adres do korespondencji: Instytut Biologii  UPH w Siedlcach, ul. B. Prusa 12, 08-110 Siedlce

E-mail: rkow@uph.edu.pl , tel. (025) 6431201, fax. (025) 6431338, kom. 0602688622

www.festiwal.uph.edu.pl

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.