Główna » A JAK CIEKAWOSTKI, Inne, WSZYSTKIE WPISY

Wystawa najlepszych prac XIII Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny w Zielonej Górze

Autor: admin dnia 5 Styczeń 2012 Brak komentarzy

W Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie od 6 grudnia 2011 r. do 5 lutego 2012 r. jest prezentowana wystawa ponad 100 najlepszych prac XIII Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny w Zielonej Górze.

Na konkurs, którego tegorocznym tematem była biblioteka, do Zielonej Góry nadesłano ponad 743 prac 334 autorów z 51 państw. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele z Australii, Azerbejdżanu, Bułgarii, Czech, Iranu, Luksemburga, Niemiec, Polski, Rosji, Rumunii, Ukrainy i USA.

Artyści dokonali reinterpretacji znaczenia biblioteki przede wszystkim w duchu współczesnego świata mediów i nowych technologii – nie zabrakło Facebooka, Googla i smartphonów. Gmachy bibliotek stanęły naprzeciw nośników pamięci USB, tradycja weszła w dialog z nowoczesnością.

Różnorodność spojrzeń oraz kulturowych i religijnych odniesień sprawia, że kolekcja ukazuje coś więcej niż tylko nasze i satyryków wyobrażenia o bibliotekach. Warszawskie Muzeum Karykatury pokaże ponad 100 najlepszych prac, w tym uhonorowane rysunki:

Grand Prix Witolda Mysyrowicza (Polska),

I Nagrodę – Grigori Katza (Izrael),

II Nagrodę – Pawła Kuczyńskiego (Polska),

III Nagrodę – Kfira Weizmana (Izrael).

Wystawa została zorganizowana wspólnie z Lubuskim Stowarzyszeniem Miłośników Działań Kulturalnych DEBIUT i Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. C. Norwida w Zielonej Górze.

Grand Prix Witolda Mysyrowicza (Polska)

I Nagroda – Grigori Katza (Izrael)

II Nagroda – Pawła Kuczyńskiego (Polska)

III Nagroda – Kfira Weizmana (Izrael)

http://muzeumkarykatury.pl

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.