Główna » Konkursy satyryczne 2012, WSZYSTKIE WPISY

VI Festiwal Sztuki Polskiej w Limerick

Autor: admin dnia 19 Lipiec 2012 Brak komentarzy

W tym roku odbędzie się już szósta edycja Festiwalu Sztuki Polskiej w Limerick.

Szykuje się naprawdę duże wydarzenie.

VI Festiwal Sztuki Polskiej w Limerick (20 września – 6 października 2012) The Hunt Museum, Limerick, zaprasza polskich artystów tworzących na Zielonej Wyspie do zaprezentowania swoich prac.

Festiwal Sztuki Polskiej w Limerick istnieje z roku na rok rośnie w siłę i  przyciąga coraz większą ilość zainteresowanych.

Trzonem Festiwalu jest wystawa prac polskich artystów tworzących w Irlandii z zakresu malarstwa, rysunku, grafiki, fotografii artystycznej, rzeźby i rękodzieła artystycznego.

Podobnie jak w latach ubiegłych, warunkiem wystawienia swoich prac jest przejście przez proces kwalifikacji, nadesłanie formularza zgłoszeniowego wraz ze swoim portfolio do 30 lipca 2012.

(Formularz do pobrania na stronie festiwalowej).

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w rekrutacji.

Powołana komisja na podstawie nadesłanych zgłoszeń dokona selekcji kandydatów i zaprosi do wystawienia swoich prac w tegorocznej edycji Festiwalu.

A jest o co walczyć!

W tym roku organizatorzy przygotowali:

- Wiele atrakcyjnych imprez, spotkań, pokazów filmów, warsztatów, koncertów a wszystko w prestiżowych wnętrzach The Hunt Museum w Limerick i Univeristy of Limerick.

- Obok wystawy prac polskich artystów będzie również okazja do zobaczenia wystawy polskiego plakatu artystycznego z Galerii Plakatu w Krakowie.

- W Noc Kultury zapraszają na Muzyczne Terapie i wieczór autorski z Tomaszem Wybranowskim czyli spotkanie z twórcą Polskiej Tygodniówki  radia 90.2 Near FM jak również z poezją z jego najnowszego tomiku  “Nocne Czuwanie”.

-W planach festiwalowych jest również m.in. prezentacja filmu o Wisławie Szymborskiej “Czasami życie bywa znośnie”, którego fragmenty były kręcone w Limerick.

W związku z tym organizatorzy ogłosili KONKURS “NAPISZ SWÓJ WŁASNY LIMERICK”, którego laureaci zostaną wyróżnieni przed projekcją filmu, a ich limeryki wydrukowane w polskiej prasie polonijnej.

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do nadsyłania swoich limeryków na adres festiwalowy do 5 września 2012.

Organizatorzy mają nadzieję, że Szymborska znana z mistrzowskiego opanowania lakonicznej formy literackiej jaką jest limeryk, zainspiruje do napisania własnego groteskowego pięciowersowca i wysłania go do wzięcia udziału  w konkursie.

Głównym sponsorem wydarzenia jest Ambasada RP w Dublinie i Limerick City Council.

Partnerzy: Gazeta Polska, Nasz Głos, Polska Tygodniówka 90.2 Near FM, Magazyn “Kontury”, The Hunt Museum, University of Limerick.

Na łamach Gazety Polskiej będą podawane na bieżąco informacje o wszystkich wydarzeniach VI Festiwalu Sztuki Polskiej w Limerick.

Więcej informacji: www.polishartfestival.ie .

Zgłoszenia i limeryki prosimy wysyłać na adres: polishartfestival@gmail.com.

Dodatkowe informacje można uzyskać pisząc: polishartfestival@gmail.com lub dzwoniąc: 0851253853, 0867290303.

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.