Główna » WSZYSTKIE WPISY, Władysław Katarzyński

TRAMWAJE WRÓCIŁY DO OLSZTYNA

Autor: admin dnia 20 Styczeń 2016 Brak komentarzy

Po pół wieku na ulice Olsztyna powróciły tramwaje. W związku z tym wydarzeniem prezydent Piotr Grzymowicz ogłosił konkurs na piosenkę z tramwajami związaną. Nikt ich w tramwajach nie śpiewa.

Pierwsze tramwaje pojawiły się na ulicach Olsztyna ( wówczas niemieckie miasto Allenstein) 15 grudnia w 1907 roku. Rychło stały się ulubionym środkiem publicznej komunikacji mieszkańców. Po wojnie jeździły do 20 listopada 1965 roku, po czym trakcja została zlikwidowana.

Fot. Tramwaj przed Galerią Warmińską

Tramwaje powróciły w grudniu 2015 roku. Na początku było kilka stłuczek oraz pęknięć szyn. Władze miasta czynią wszystko, żeby do tramwajów za dużo nie dopłacać. Stąd zlikwidowano część linii autobusowych, co zmusza mieszkańców różnych dzielnic Olsztyna do korzystania z tych środków komunikacji, a dla niektórych z nich do wędrówek po mieście, żeby dotrzeć do najbliższego tramwajowego przystanku. Władze miasta nie tracą dobrego samopoczucia, bo dzięki tramwajom Olsztyn wygląda teraz na prawdziwą metropolię .

Opublikowano wyniki konkursu na piosenkę o tramwajach.

Wpłynęły teksty mądre, średnio inteligentne i głupie. Oto np. fragment rapu w wykonaniu zespołu Łydka Grubasa:

“Co dzień rano z zajezdni śmiga tramwaj nr 6 i po mieście zasuwa tu i tam. Za sterami koleś jakby chciał kogoś zjeść a na klacie ma tatuaż”. Zwyciężył melancholijny utwór w wykonaniu zespołu Anette Music zat. “Zgubiłem serce w tramwaju” o kobiecie, która zakochała się w jednym z pasażerów. Zapraszamy więc do stolicy Warmii i Mazur na tramwajowe przejażdżki.

Władysław Katarzyński

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.