Główna » Abecadło autorów, NAJLEPSI POLSCY SATYRYCY (fraszki, limeryki, aforyzmy, wiersze satyryczne), Tadeusz Józef Maryniak, WSZYSTKIE WPISY

Tadeusz Józef Maryniak – sylwetka

Autor: admin dnia 17 Listopad 2012 Brak komentarzy

TADEUSZ  JÓZEF  MARYNIAK (pseudonim TAMAR) – urodził się 30.05.1935 roku w Goniądzu na Podlasiu. W 1960 roku ukończył Politechnikę Warszawską, otrzymując tytuł magistra inżyniera mechaniki i rozpoczął pracę w ZPC „Ursus”, którą zakończył w 1996 roku przechodząc na emeryturę. Od wielu lat zajmuje się pisaniem krótkich form literackich: wierszy, fraszek, aforyzmów, limeryków i haiku. Debiutował w 1979 roku.

Jest członkiem Związku Literatów Polskich, Stowarzyszenia Autorów Polskich, Klubu Literackiego “Metafora” przy Ośrodku Kultury “Arsus” w Ursusie, Sekcji Literackiej “Vena” przy RSTK w Warszawie oraz Zasłużonym Działaczem Kultury.

Swoje utwory publikował w “Szpilkach”, “Karuzeli”, “Chłopskiej Drodze”, “Metalowcu”, “Głosie Ursusa” oraz w “Naszej Metropolii”.
Obecnie publikuje fraszki, aforyzmy i limeryki w “Literackiej Polsce”, “Własnym Głosem”,  “Metrze’, “Angorze”, “Najprościej”, “Panoramie Południa”, “Akancie”, “Quo Vadis?”, “Radostowej”, “Sąsiadach”, “Okolicy Poetów” oraz w “Filantropie Naszych Czasów”.

Dotychczas wydał trzydzieści dwa tomy: wierszy, fraszek, aforyzmów, limeryków i haiku.

Jest współautorem czterdziestu sześciu antologii oraz Księgi 2004 Złote Myśli Ludzi Wielkiego Umysłu, Talentu i Serca. Twórcy Wizerunku Polski.

W 2008 roku został przyjęty w poczet osobistości Who is Who. Jego biografia została opublikowana w wydaniu 8, encyklopedii Who is Who w Polsce.

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.