Główna » A JAK CIEKAWOSTKI, WSZYSTKIE WPISY

STAROŚĆ NIE RADOŚĆ

Autor: admin dnia 30 Maj 2024 Brak komentarzy

Jak donoszą portale inetrnetowe, nasze Gwiazdy na stare lata przechodzą nieoczekiwaną metamorfozę.

I tak Maryla Rodowicz, która niedawno pomstowała na insynuacje, jakoby miała coś wspólnego z Kościołem katolickim wyznała, że rozmawia z Duchem Świętym.

W rozmowie z Plejadą Maryla zdradziła, że jako mała dziewczynka myślała o wstąpieniu do zakonu. Fascynowały ją bowiem stroje zakonnic.

Potem jej relacja z Kościołem stała się skomplikowana. I to do tego stopnia, że Maryla Rodowicz niedawno pomstowała na wieść o tym, że “Dobry Tydzień” insynuował, że jest głęboko religijna.

Moje ostatnie bliskie kontakty z Kościołem miałam w wieku 8 lat, kiedy sypałam kwiatki na procesji - przekazała w oświadczeniu.

Wokalistka stwierdziła, że uważała na lekcjach religii, więc jej rozmowy z Duchem Świętym są szczególne.

Gdy rozmawiam z Duchem Świętym, to tak jakbym prowadziła dialog z Bogiem.

Daniel Olbrychski i Krystyna Demska planują z kolei wziąć ślub kościelny.

Daniel Olbrychski i Krystyna Demska wzięli ślub cywilny 21 lat temu. Do tego kościelnego namawia ich od jakiegoś czasu Maja Komorowska, ale na razie bezskutecznie. Zakochani srodze zawiedli się na polskim Kościele. Z drugiej strony świadkowie są już wybrani.

Daniel Olbrychski poznał Krystynę Demską pod koniec lat 80. Najpierw była jego menedżerką, potem oboje się zaprzyjaźnili, a w 2003 r. pobrali. Aktor miał wówczas za sobą już dwa małżeństwa: z Moniką Dzienisiewicz i z Zuzanną Łapicką.

Myśl o ślubie kościelnym pojawiła się po śmierci drugiej żony Daniela Olbrychskiego w 2018 r.

- Zadzwoniła do nas Maja Komorowska, by złożyć kondolencje i żartobliwie uzmysłowiła nam całą tę sytuację. Nawet teraz trochę nas pogania i mówi: “Spieszcie się, bo ja już mam swoje lata” - wspominała w Plejadzie.

Rezerwa, z jaką para podchodzi do kościelnej ceremonii, wynika m.in. z pewnego rozczarowania instytucją Kościoła i samymi duchownymi.

- To, co dzieje się z polskim Kościołem ostatnio, raczej odstręcza od wchodzenia z nim w jakiekolwiek relacje. Nie mamy o nim najlepszego zdania. [...] Jak obserwuję wypowiedzi hierarchów kościelnych, bywam przerażona. Znałam inny Kościół, w innym Kościele byłam wychowywana, z innymi księżmi miałam kontakt. Oni niestety są teraz w mniejszości i jak mówią ważne rzeczy, np. ksiądz Boniecki, dostają zakaz wypowiadania się - ubolewała w wywiadzie Krystyna Demska.

- Wybraliśmy świadków, którymi będą właśnie Maja i fantastyczny ortopeda Robert Śmigielski. Wybraliśmy też miejsce, czyli kościół na Bielanach i księdza Wojtka, który udzieliłby nam ślubu. W stosunku do wszystkich tych trzech osób mamy bardzo serdeczny, ciepły i czuły stosunek. O dacie na razie nie myśleliśmy - stwierdziła Krystyna Demska.

Krystyna Demska-Olbrychska podkreśla, że ślub kościelny po ponad 20 latach nie zmieniłby nic w ich małżeństwie — miałby jedynie wymiar symboliczny. Byłby też dobrym pretekstem do zorganizowania spotkania w gronie najbliższych przyjaciół.

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Zostaw odpowiedź:

XHTML: Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


siedem − = 1