Główna » A JAK CIEKAWOSTKI, Apoloniusz Ciołkiewicz, WSZYSTKIE WPISY

Spotkanie z Apoloniuszem Bogumiłem Ciołkiewiczem

Autor: admin dnia 20 Grudzień 2011 Brak komentarzy

Jak podaje portal Augustów24.pl, 15 grudnia 2011 r. godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Augustowie zorganizowano spotkanie z poetą i satyrykiem Apoloniuszem Bogumiłem Ciołkiewiczem.

„Autor tekstów szaradziarskich drukowanych w “Rozrywce” a także autor fraszek publikowanych w czasopismach satyrycznych (Twój Dobry Humor) i w Internecie. Członek Partii Dobrego Humoru, numer legitymacji 1037 „ – ten fragment jego biografii pozwala wyobrazić, czego możemy spodziewać się po spotkaniu z takim człowiekiem. Dużej porcji humoru. Tak też było.

Pan Apoloniusz czytał swoje ulubione utwory i opowiadał ciekawa historie ze swojego życia.

Dlaczego postanowiłem poświecić się takiej lekkiej muzie i tworzyć rzeczy śmieszne niż poważne?

Odpowiedzią była historia z dzieciństwa związana z parowozem na stacji kolejowej, który okropnie sapał. Autor jako 5-6 letni smyk, zadał pytanie dla maszynisty tego parowozu – dlaczego ten parowóz tak sapie? Maszynista wychylając się z okna tegoż i odpowiedział – żeby tobie gówniarzu do tyłka tyle wagonów przyczepili, też byś tak sapał. Wspominając tamto zdarzenie zauważyłem, że do życia można podchodzić inaczej. Gdyby ten maszynista zaczął żmudnie mi objaśniać całą budowę parowozu i wyjaśniać, dlaczego parowóz tak sapie, raczej nic bym nie zrozumiał. Poważne sprawy można wyjaśniać w prosty sposób – podsumował Autor.

Po spotkaniu można było nabyć dwie ostatnie książki Apoloniusza Bogumiła Ciołkiewicza. Gospodyni Czwartkowych Wieczorów Literackich, Józefa Drozdowska, zaprosiła gości na następne spotkanie 12 stycznia 2012. Będzie to spotkanie ze znaną augustowską poetką. Szczegółowe informacje, już wkrótce na stronie Augustow24.pl.

Zb. B.

Źródło : http://augustow24.pl
Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.