Główna » Abecadło rysowników, WSZYSTKIE WPISY

Sławomir Lizoń – sylwetka

Autor: admin dnia 25 Marzec 2013 Brak komentarzy

Sławomir Lizoń urodził się w 1960 roku w Częstochowie. Po wielu wcześniejszych próbach, miał swój debiut rysunkowy w 1992 roku, ale od tego momentu, przez wiele lat swoje pomysły chował do szuflady. Dopiero od roku 2009 jego rysunki zaczęły pojawiać się na krajowych i międzynarodowych konkursach, co zaowocowało zdobyciem pierwszego miejsca w Turnieju Małych Form Satyrycznych w Bogatyni i wyróżnienia w konkursie „Grzyby” w Widawie w 2009 roku. W 2010 otrzymuje prestiżową nagrodę legnickich dziennikarzy im. Andrzeja Waligórskiego na „Satyrykonie” w Legnicy i w tym samym roku wyróżnienie w konkursie „Roponioska” w Gorlicach.

Integrując się ze środowiskiem rysowników uczestniczy w plenerach takich jak „Nyski Weekend  Satyry i Karykatury” czy „Jurajski Plener Karykaturzystów”.

2012 rok przynosi kolejne sukcesy jakim są wyróżnienia w drugiej edycji konkursu „Grzyby” i konkursie „Uśmiech sołtysa” w Wąchocku. Przy okazji konkursu „Karpik” w Niemodlinie ma zaszczyt odsłonić swoją tabliczkę na „Ścianie Satyryków” w niemodlińskim Domu Kultury. Rok 2013 rozpoczyna kolejnym wyróżnieniem, tym razem przyznanym za styczniowy rysunek miesiąca w całorocznym konkursie organizowanym przez Muzeum Karykatury.

Rysunki Sławomira Lizonia można zobaczyć w katalogach i  na pokonkursowych wystawach w kraju i za granicą. Były też drukowane w „Faktach i Mitach” i czasopiśmie „Mój Kochany Pies”.

Od 2012 roku jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury.

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.