Główna » A JAK CIEKAWOSTKI, WSZYSTKIE WPISY

SEKS TYLKO ZA ZGODĄ PARTNERÓW TRWALE UDOKUMENTOWANĄ

Autor: admin dnia 9 Luty 2021 Brak komentarzy

Jak podaje portal swiatpostepu.pl Dania uruchomiła aplikację do udzielania zgody na seks.

Wcześniej Dania zaostrzyła przepisy dotyczące gwałtu. Parlament Danii przyjął w grudniu 2020 r. nową ustawę rozszerzającą definicję gwałtu o każdą płeć bez wyraźnej zgody. Wcześniej prokuratorzy musieli wykazać, że gwałciciel użył przemocy lub zaatakował kogoś, kto nie był w stanie się oprzeć.

Żeby kochankowie nie mieli problemów, powstała aplikacja, przez którą można wyrazić zgodę na seks.

Nowa aplikacja do wyrażania zgody na seks w Danii umożliwia kochankom udzielanie zgody na ich smartfonach. Naciśnięcie przycisku w aplikacji iConsent daje pozwolenie na „jeden stosunek”, który jest ważny przez 24 godziny i może zostać wycofany w dowolnym momencie.

Zaszyfrowane dane są przechowywane w aplikacji na wypadek, gdyby były potrzebne przy dochodzeniach w sprawach karnych.

„Teraz będzie jasne, że jeśli obie strony nie wyrażą zgody na seks, to będzie to gwałt” – powiedział wówczas duński minister sprawiedliwości Nick Haekkerup.

Twórcy twierdzą, że aplikacja daje ludziom „możliwość udokumentowania zgody na współżycie”, umożliwiając kochankom wysyłanie i odbieranie próśb za pośrednictwem ich telefonów. Użytkownicy mogą wywołać swoją historię udzielonych zgód, które są „przechowywane na bezpiecznych serwerach” i udostępniane tylko w przypadku dochodzenia karnego.

Źródło: swiatpostepu.pl

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.