Główna » Laureaci konkursów satyrycznych 2011, WSZYSTKIE WPISY

Relacja z finału Turnieju Satyry “O Złotą Szpilę” w Przemyślu

Autor: admin dnia 24 Listopad 2011 Brak komentarzy

Specjalnie dla Portalu Satyrycznego Migielicz.pl, prosto z Przemyśla, relację z XIV Finału Ogólnopolskiego Turnieju Satyry “O Złotą Szpilę” przygotowała Sylwia Błaut – Kowalczyk.

W Centrum Kulturalnym  w Przemyślu 19 listopada br. odbyła się już czternasta edycja Ogólnopolskiego Turnieju Satyry „O Złotą Szpilę” , którego mottem przewodnim jest cytat Ignacego Krasickiego „Satyra prawdę mówi, względów się wyrzeka: wielbi urząd, czci króla lecz sądzi człowieka”.

Przemyski turniej różni się od innych tego typu imprez w Polsce tym, że zmagają się w nim recytatorzy, poeci, rysownicy i muzycy. Jest konkursem otwartym dla wszystkich zainteresowanych – bierze w nim udział młodzież, studenci, artyści profesjonalni i amatorzy, od początkujących do dojrzałych tworców.

Laureatami tego konkursu byli uczniowie gimnazjów, szkół średnich oraz znani artyści profesjonalni tacy jak: Henryk Cebula, Sławomir Łuczyński, Jacek Frąckiewicz, Maciej Wierzbicki, Maciej Trzepałka, Bartłomiej Belniak i Adam Orłamowski.

W tym roku dość dużym powodzeniem cieszył się turniej literacki i plastyczny.

Jurorzy spośród 30-stu ponad autorów fraszek i aforyzmów wyłonili zwycięzcę, którym został Maciej Gardziejewski z Warszawy. Natomiast w turnieju plastycznym musieli ocenić 171 prac w 4 kategoriach. Zdobywcami pierwszych nagród zostali : Kacper Herman z Turka, Natalia Bednarek z Rzeszowa, Sandra Guzdek z Krasiczyna i Henryk Cebula z Przeworska.

Konkurs recytatorski i piosenki satyrycznej cieszył się największym powodzeniem wśród najmłodszych artystów. Poziom był wysoki i wyrównany. Jurorzy najlepiej ocenili Jagodę Adamiec z Przemyśla, Ewelinę Walczak
z Radomia i
Weronikę Szumełdę z Przemyśla przyznając pierwsze miejsca w swoich kategoriach.

Jak sama nazwa turnieju wskazuje główną nagrodą jest „Złota Szpila”, statuetka przyznawana najlepszemu artyscie , wyróżniającemu się spośród wszystkich zgłoszonych na imprezę,który potrafił ostrzem swojej szpili bezlitośnie ukłuć .

W tegorocznej edycji najdobitniej zrobiła to Jagoda Adamiec z Gimnazjum Nr 4 w Przemyślu poprzez świetną prezentację utworu Nicka Cavea „Przekleństwo Millhaven”.

Konkurs pokazał nam z czego się aktualnie śmiejemy i jak widzą świat przez krzywe zwierciadło satyry młode pokolenia oraz dojrzali artyści.

Zapraszam na kolejne edycje i pozdrawiam serdecznie

Sylwia Błaut – Kowalczyk.

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.