Główna » A JAK CIEKAWOSTKI, Jan Izydor Sztaudynger, WSZYSTKIE WPISY

Powstało Stowarzyszenie Fraszka Imienia Jana Sztaudyngera

Autor: admin dnia 11 Czerwiec 2013 Brak komentarzy

1 czerwca 2013 r., w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem, odbyło się pierwsze walne zgromadzenie Stowarzyszenia Fraszka Imienia Jana Sztaudyngera.Fot. Willa “Koszysta”, tablica pamiątkowa fot. Andrzej Samardak

Celami Stowarzyszenia są:

- opieka nad spuścizną Jana Sztaudyngera, a w szczególności utworzenie ekspozycji muzealnej w rodzinnej, zabytkowej wilii Koszysta w Zakopanem,

- popularyzowanie idei umiłowania języka polskiego,

- propagowanie optymizmu, życzliwości i uśmiechu w życiu codziennym, poprzez pogłębianie wiedzy o twórczości i działalności Jana Sztaudyngera.

Prezesem pierwszego zarządu, wybranego na czteroletnią kadencję 2013 – 2017, została jednogłośnie  wskazana przez członków- założycieli córka poety   Anna Sztaudynger –Kaliszewicz.

Siedzibą Stowarzyszenia Fraszka jest dom rodzinny Zofii i Jana Sztaudyngerów w Zakopanem przy ulicy Józefa Piłsudskiego 69.

Zarząd Stowarzyszenia zaprasza wszystkie osoby (warunek pełnoletniość) identyfikujące się z celami Stowarzyszenia i pragnące działać na rzecz ich realizacji do zgłaszania swych kandydatur.

Kontakt: tel. 1820 63592, e-mail: sztaudynger10@o2.pl.

Patronat medialny nad działaniami Stowarzyszenia Fraszka objęły: Redakcja miesięcznika regionalnego „OKO na Zakopane i okolice” oraz portal okoonline.pl.

Żródło: www.okoonline.pl

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.