Główna » WSZYSTKIE WPISY

Ósme Ogólnopolskie Mistrzostwa Slamu Poetyckiego

Autor: admin dnia 5 Czerwiec 2024 Brak komentarzy

Zapraszamy na Ósme Ogólnopolskie Mistrzostwa Slamu Poetyckiego.

Ogłaszamy daty najważniejszego wydarzenia związanego z poezją mówioną w naszym kraju.

W tym roku inspirujemy się sztuką poczty, kolorowymi znaczkami, odręcznym pismem, szelestem papieru, tym, że poezja slamowa jest sztuką użytkową – tworzoną z myślą o osobach chcących słuchać.

Naszym hasłem jest KORESPONDENCJA SZTUK, a w dwutygodniowym programie nie zabraknie nietypowych warsztatów kreatywnego pisania, rozmów skupionych na temacie slamu i performansów.

Czym jest slam poetycki?

to forma literackiego zaangażowania i wspólnotowego przeżywania emocji zawartych w słowach. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia osoby reprezentujące lokalne sceny slamerskie w całej Polsce spotkają się, aby podzielić się z Wami swoją twórczością – inspirować, zachwycać, skłaniać do refleksji.

Zwieńczeniem naszego festiwalu będzie finał Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego, podczas którego zobaczymy osoby reprezentujące lokalne sceny slamerskie.

W tym roku w wydarzeniu bierze udział aż 11 miast.

Białystok:
Bydgoszcz:
Katowice:
Kraków:
Lublin:
Poznań:
Szczecin:
Toruń:
Trójmiasto:
Warszawa:
Wrocław:

W finale zaprezentują się również zdobywcy miejsc specjalnych:

3 osoby z najlepszym wynikiem uzyskanym podczas Eliminacji Ostatniej Szansy i 1 osoba z najlepszym wynikiem uzyskanym na podstawie punktów zebranych w Paszporcie Slamerskim.

Nagrody?

Liczne! I nie tylko finansowe.

Osoba, która zdobędzie w tym roku tytuł Mistrzowski otrzyma:

- nagrodę finansową (3000 złotych);
- zaproszenie do uczestnictwa w Mistrzostwach Europy oraz paryskich Mistrzostwach Świata;
- publikację swoich utworów w Wydawnictwie Wielkopolskiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury.

W poprzednich edycjach tytuł Mistrza/Mistrzyni należał do:

2017 Rudka Zydel
2018 Aleksandra Kanar
2019 Magdalena Tyszecka
2020 Smutny Tuńczyk
2021 Mikołaj Wysocki
2022 ASD
2023 Ptak Piwniczny

Kto to będzie tym razem?

Dowiemy się już 10 sierpnia 2024 r. podczas wielkiego finału.

Przygotowaliśmy szereg wydarzeń towarzyszących, dlatego zaglądajcie tutaj często, ponieważ szczegóły będą się pojawiały stopniowo.

PROGRAM WYDARZENIA:

26.07.2024
PERFORMANS POETYCKI g. 19:00
27.07.2024

ELIMINACJE OSTATNIEJ SZANSY g. 17:00

Przegapiłeś krajowe eliminacje do Mistrzostw? Dopiero teraz przeczytałaś, co to jest slam i chcesz spróbować swoich sił? To ostatnia okazja, by przedstawić swoje teksty i zawalczyć o miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Slamu Poetyckiego. Czas przejrzeć wszystkie twórcze szufladki!
(regulaminy na dole strony)
30.07 TBA
1.08 TBA
5.08
WARSZTATY KREATYWNEGO PISANIA g. 17:30
6.08
WARSZTATY KREATYWNEGO PISANIA g. 17:30
7.08
WARSZTATY KREATYWNEGO PISANIA g. 17:30
PERFORMANS POETYCKI g. 19:00
8.08
WARSZTATY KREATYWNEGO PISANIA g. 17:30
PERFORMANS POETYCKI g. 19:00
9.08
OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA SLAMU POETYCKIEGO. RUNDY PÓŁFINAŁOWE g. 18:00

Rośniemy w poetycką siłę, dlatego w tym roku po raz pierwszy finał Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego potrwa dwa dni.

Na scenie zobaczymy po dwie osoby z wszystkich miast uczestniczących w krajowych eliminacjach do Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego.

Odbędą się dwie rundy, w której zaprezentują się losowo wybrane osoby reprezentujące lokalne sceny slamowe. W każdej rundzie wystąpi po 13 osób, a do wielkiego finału przejdzie po 6 poetów.

Decyzję o tym, kogo zobaczymy w Wielkim Finale OMSP podejmie – już tradycyjnie – publiczność.

Miejsce: Dom Tramwajarza
10.08.2024
OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA SLAMU POETYCKIEGO. WIELKI FINAŁg. 17:00

Tradycyjnie nasze spotkanie rozpoczniemy od koncertu (TBA), następnie posłuchamy twórczości 12 osób, które zostały wyłonione z rund półfinałowych.
Miejsce: Centrum Kultury Zamek, Sala Wielka
AFTERPARTY g. +/- 21:00
Gotujące się czarne płyty i chrzęst pazurów na winylu, przed państwem Kot Ch. i jego dj set. Dla tych, którym wciąż zbyt mało poezji oraz tych, którzy chcieliby zanurzyć się w innych dźwiękach. Korespondowaćbędą ze sobą odmienne stylistyki oraz bpm-y. Będzie ciężko i pod nóżkę. Dla każdej osoby.
Miejsce: Dom Tramwajarza

Patronaty / Matronaty:
Miasto Poznań
Centrum Kultury Zamek
Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury
Wydawnictwo WBPiCAK
Biblioteka Raczyńskich
Dom Tramwajarza
Fundacja Pana Gara
Klub pod Minogą

REGULAMINY TURNIEJÓW

RUNDY PÓŁFINAŁOWE

1. Udział performerów i publiczności w rundach półfinałowych jest bezpłatny.
2. Organizatorem turnieju jest Fundacja KulturAkcja. Rundy półfinałowe odbędą się 9 sierpnia 2024 r. w Poznaniu (Dom Tramwajarza).
3. Aby wziąć udział w turnieju półfinałowym Ósmych Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego, należy zwyciężyć w jednym z krajowych turniejów eliminacyjnych, które odbyły się (na osobnych zasadach) lub zająć jedno z trzech pierwszych miejsc podczas eliminacji ostatniej szansy zaplanowanych na 27.07.2024
3. Uczestnicy prezentują podczas występów wyłącznie teksty własnego autorstwa.
4. Pojedynczy występ w danej rundzie nie może przekroczyć 3 minut.
5. Uczestniczki i uczestnicy nie mogą na scenie używać rekwizytów oraz kostiumów, niedozwolone jest także korzystanie z podkładu muzycznego i instrumentów muzycznych. Dopuszczalne jest czytanie swojego tekstu z kartki lub urządzeń elektronicznych.
6. Kolejność występów zostanie wyznaczona i ogłoszona parę dni przed turniejem półfinałowym.
6. Odbędą się dwie rundy półfinałowe. W każdej weźmie udział 12 osób.
7. Głosowanie będzie odbywać się po każdym występie. O wyniku danej rundy decyduje cała publiczność poprzez głosowanie za pomocą uniesionych w górę rąk. Głosy liczone są przez prowadzącego turniej i jego pomocników.
8. 6 osób z każdej rundy półfinałowej (z najwyższą liczbą głosów) , przechodzi do rundy finałowej, która odbędzie się 10 sierpnia 2024 roku w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.
7. W wypadku dogrywki każdy uczestnik ma dodatkowo 1 minutę, żeby się zaprezentować.
8. Organizator zastrzega sobie prawo do rejestracji całego turnieju finałowego. Fragmenty lub całość nagrań oraz zdjęcia posłużą do stworzenia materiałów promocyjnych oraz zostaną upublicznione w Wirtualnym Archiwum Slamu Poetyckiego.
9. O kwestiach nieuwzględnionych w regulaminie oraz o jego interpretacji decydują prowadzący i organizatorzy turnieju półfinałowego. Udział w turnieju oznacza zgodę z zapisami tego regulaminu.

FINAŁ

1. Udział performerów w turnieju jest bezpłatny. Publiczność będzie proszona o opłacenie biletu wstępu na teren CK Zamek w cenie 10 zł.
2. Organizatorem turnieju jest Fundacja Kulturakcja. Finał odbędzie się 10 sierpnia 2024 r. w Poznaniu.
3. Aby wziąć udział w turnieju finałowym Ósmych Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego, należy uzyskać miejsce od 1 do 6 w rundzie półfinałowej zaplanowanej na 9 sierpnia 2024 roku.
3. Uczestnicy prezentują podczas występów wyłącznie teksty własnego autorstwa.
4. Pojedynczy występ w danej rundzie nie może przekroczyć 3 minut, za wyjątkiem ostatniej rundy finałowej, podczas której każdy z finalistów będzie miał 5 minut na swój występ.
5. Uczestniczki i uczestnicy nie mogą na scenie używać rekwizytów oraz kostiumów, niedozwolone jest także korzystanie z podkładu muzycznego i instrumentów muzycznych. Dopuszczalne jest czytanie swojego tekstu z kartki lub urządzeń elektronicznych.
6. Kolejność występów zostanie wyznaczona i ogłoszona po publicznym losowaniu 9 sierpnia 2024 roku.
6. Slam zostanie rozegrany systemem mieszanym. W pierwszej rundzie zaprezentuje się 12 osób, a głosowanie nastąpi po prezentacji każdego uczestnika. Do kolejnej rundy przejdzie 8 osób, a w dalszym toku wykorzystany zostanie układ pucharowy: 8:4:2. W trybie pucharowym głosowanie będzie odbywać się po każdych dwóch występach (po występie każdej pary). Osoba, która wygra w danej parze przechodzi do następnej rundy. O wyniku danej rundy decyduje cała publiczność poprzez głosowanie za pomocą uniesionych w górę rąk. Głosy liczone są przez prowadzącego turniej i jego pomocników. Ten, kto otrzyma większą liczbę głosów – wygrywa.
7. Jeżeli podczas danego pojedynku głosy publiczności rozłożą się po równo, wówczas obowiązuje dogrywka. Każdy uczestnik ma dodatkowo 1 minutę, żeby się zaprezentować.
8. Osoba, która zwycięży w finale, otrzyma nagrodę w wysokości brutto 3000 zł, finalista, który zajmie drugie miejsce, otrzyma 1000 zł. Nagrody zostaną przelane
na wskazane przez finalistów konta przez organizatora turnieju.
9. Organizator zastrzega sobie prawo do rejestracji całego turnieju finałowego. Fragmenty lub całość nagrań oraz zdjęcia posłużą do stworzenia materiałów promocyjnych oraz zostaną upublicznione w Wirtualnym Archiwum Slamu Poetyckiego.
10. O kwestiach nieuwzględnionych w regulaminie oraz o jego interpretacji decydują prowadzący i organizatorzy turnieju finałowego. Udział w turnieju oznacza zgodę z zapisami tego regulaminu.

REGULAMIN TURNIEJU OSTATNIEJ SZANSY

1. Zarówno wstęp dla widzów jak i udział w eliminacjach są bezpłatne.
2. Organizatorem turnieju jest Fundacja Kulturakcja. Eliminacje Ostatniej Szansy do finału Siódmych Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego odbędą się 27 lipca 2024 r.
3. Aby wziąć w nich udział, należy przesłać swoje zgłoszenie na adres poznanskislam@gmail.com. W eliminacjach weźmie udział maksymalnie 20 zawodników. Slamerzy, którzy zajęli drugie miejsca podczas krajowych eliminacji mają zagwarantowany wpis na listę uczestników tego turnieju. Pozostałe miejsca zostaną wypełnione zgodnie z kolejnością nadsyłania zgłoszeń, których przyjmowanie rozpocznie się 20 lipca 2024 r. od godziny 12:00. Zgłoszenia przesłane przed tym terminem nie będą uwzględniane.
4. Dodatkowo, bezpośrednio u prowadzącego turniej, można będzie zapisać się na listę rezerwową – jeżeli osoby zgłaszające się mailowo nie pojawią się na Eliminacjach Ostatniej Szansy, zastąpią je zapisani na tej liście.
5. Uczestnicy prezentują podczas występów wyłącznie teksty własnego autorstwa.
6. Pojedynczy występ w danej rundzie nie może przekroczyć 3 minut.
7. Uczestniczki i uczestnicy nie mogą na scenie używać rekwizytów oraz kostiumów, niedozwolone jest także korzystanie z podkładu muzycznego i instrumentów muzycznych. Dopuszczalne jest czytanie swojego tekstu z kartki lub urządzeń elektronicznych.
8. Do finału Ósmych Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego zakwalifikuje się trójka uczestników Eliminacji Ostatniej Szansy wyłoniona przez publiczność.
9. Kolejność występów zostanie wyznaczona poprzez losowanie zawodników, którego dokona prowadzący turniej, w obecności publiczności. Głosowanie będzie odbywać się po każdych dwóch występach (o ile liczba uczestników będzie parzysta). Na podstawie uzyskanej w pierwszej rundzie liczby głosów zostanie wyłoniona szóstka uczestników z najwyższymi wynikami. O punktacji w danej rundzie decyduje cała publiczność poprzez głosowanie za pomocą uniesionych w górę rąk. Głosy liczone są przez prowadzącego turniej i jego pomocników. Ten, kto otrzyma większą liczbę głosów – wygrywa.
10. W rundzie drugiej sześcioro zawodników z najwyższymi wynikami z pierwszej rundy zostanie sparowanych ze sobą poprzez losowanie, którego dokona prowadzący turniej, w obecności publiczności.
11. Jeżeli podczas danego pojedynku w rundzie drugiej głosy publiczności rozłożą się po równo, wówczas obowiązuje dogrywka. Każdy uczestnik ma dodatkowo 1 minutę, żeby się zaprezentować.
12. Organizator zastrzega sobie prawo do rejestracji całego turnieju. Zdjęcia i fragmenty lub całość nagrań posłużą do stworzenia materiałów promocyjnych.
13. O kwestiach nieuwzględnionych w regulaminie oraz o jego interpretacji decyduje prowadzący turniej. Udział w turnieju oznacza zgodę z zapisami tego regulaminu.

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Zostaw odpowiedź:

XHTML: Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


6 − jeden =