Główna » Konkursy satyryczne 2012, WSZYSTKIE WPISY

Ogólnopolski Turniej Piosenki Satyrycznej i Lirycznej Jonasza Kofty

Autor: admin dnia 15 Listopad 2012 Jeden komentarz

Starosta Buski oraz Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Busku–Zdroju serdecznie zapraszają do udziału w Ogólnopolskim Turnieju Piosenki Satyrycznej i Lirycznej Jonasza Kofty, który odbędzie się w piątek 23 listopada 2012 r. o godz. 9.30 w sali widowiskowej BSCK.

Jonasz Kofta był wybitną postacią polskiej sceny poetyckiej i kabaretowej, jednocześnie był autorem tekstów, aktorem, satyrykiem i piosenkarzem .Urodził się 28 listopada 1942 w Mizoczu na Wołyniu, zmarł 19 kwietnia 1988 w Warszawie, w wyniku powikłań po zakrztuszeniu się podczas posiłku. Wcześniej cierpiał na chorobę nowotworową, którą udało mu się wyleczyć. Był jednym z największych poetów polskiej piosenki, autorem tekstów do około dwustu piosenek. Do najbardziej znanych należą choćby: “Pamiętajcie o ogrodach”, “Jej portret”, “Śpiewać każdy może”, “Kwiat jednej nocy”, “Wakacje z blondynką”, “Autobusy zapłakane deszczem”.

Jest to już piąta, jubileuszowa edycja integracyjnego konkursu piosenki poetyckiej, odbywająca się niemal w dniu 70. urodzin artysty (28 listopada 1942),w którym uczestniczy młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna z całego województwa świętokrzyskiego. Tym razem turniej połączony będzie z koncertem laureatów i recitalem gwiazdy, śpiewającej profesjonalnie piosenki Jonasza Kofty, którą będzie Hanna Banaszak

Gośćmi honorowymi będą żona artysty  Jaga Kofta i syn Piotr Kofta, którzy zasiądą w jury.

Regulamin i Karta zgłoszenia

Szczegółowe informacje o Konkursie na e-stronie SOSW Busko-Zdrój

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Jedna odpowiedź do wpisu “Ogólnopolski Turniej Piosenki Satyrycznej i Lirycznej Jonasza Kofty”

  1. unia mówi:

    Będę tam akurat wtedy,tzn. w Busku Zdroju.Z przyjemnością posłucham.