Główna » A JAK CIEKAWOSTKI, WSZYSTKIE WPISY

NASZA KLASA PRZESZŁA DO HISTORII

Autor: admin dnia 27 Lipiec 2021 Brak komentarzy

Po 15 latach działalności z polskiego internetu znika założony przez ówczesnych studentów UW portal NK.pl (dawniej Nasza Klasa). W szczytowym momencie miał 14 mln aktywnych użytkowników. Jednak przegrał z Facebookiem i w ostatnich tygodniach działalności odwiedzało go niewiele ponad milion osób.

Powstał w 2006 r. i był najpopularniejszym wśród Polaków portalem społecznościowym w pierwszej dekadzie XXI wieku. Pierwotnym celem Naszej Klasy było umożliwianie odświeżania kontaktów z osobami, z którymi kiedyś chodziło się do tej samej klasy. Szybko jednak zaczęły powstawać również konta „aktualnych” ówcześnie uczniów, ich klas i osób niekoniecznie szukających znajomych ze szkoły, ale też z innych swoich środowisk. Profile zaczęły też zakładać pierwsze firmy, miejscowości, organizacje itd. Z czasem jednak portal został wyparty przez nowocześniejszego i posiadającego globalny zasięg Facebooka.
Portal założyli w 2006 r. studenci Uniwersytetu Warszawskiego na czele z Maciejem Popowiczem. Strona powstała, aby umożliwić odszukiwanie kolegów i koleżanek z dawnych lat. Przed pojawieniem się Facebooka, “NK” była największym serwisem społecznościowym w Polsce.

Portal Nasza Klasa oficjalnie zadebiutował 11 listopada 2006 r. Był to serwis społecznościowy, którego celem było odszukiwanie znajomych i kolegów z dawnych lat. Z czasem portal zaczął się rozwijać. Wprowadzono m.in. mikropłatności, które rozliczano w specjalnej walucie – eurogąbkach, a także “śledzika” – narzędzie podobne do facebookowej tablicy. W szczytowym momencie (czerwiec 2010) portal miał 14 mln aktywnych użytkowników. W ciągu 10 lat ich liczba spadła do niewiele ponad miliona. Dlatego właściciel, koncern Ringiel Axel Springer Polska, podjął decyzję o zamknięciu serwisu z dniem 27 lipca 2021 r. – nk.pl zostanie wyłączona o godz. 23:59.

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Zostaw odpowiedź:

XHTML: Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


− 1 = dwa