Główna » Abecadło rysowników, Michał Graczyk, WSZYSTKIE WPISY

Michał Graczyk -sylwetka

Autor: admin dnia 9 Maj 2013 Brak komentarzy

MICHAŁ GRACZYK – urodził się w 1966 roku w Opolu. Mieszka w Nysie. Jest rysownikiem satyrycznym, członkiem Zarządu  Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury.

Debiutował po raz pierwszy rysunkiem w gazecie sportowej w 1985 roku. Do tej pory współpracował z największymi polskimi tytułami ogólnopolskimi i regionalnymi, w tym: w latach 1989-90 z “Walką Młodych”, 1997-99 z “Gazetą Opolską”, następnie z “Trybuną”. Jego rysunki ukazywały się m.in. na łamach  “Nie”,  “Twojego Dobrego Humoru”.

Opublikował ponad 4.000 rysunków, brał udział w ponad 500 wystawach pokonkursowych w kraju i zagranicą. Zdobył 49 wyróżnień w konkursach, w tym m.in. w konkursach na rysunek satyryczny w Barcianach, Przeworsku, Wąchocku i Suceavie (Rumunia).

W roku 2003 został uhonorowany Nagrodą Małego Eryka za ustanowienie pierwszego na świecie rekordu w rysowaniu non stop 24 godziny – wykonał  421 rysunków satyrycznych.

Bierze udział w organizowaniu plenerów i wystaw oraz konkursów satyrycznych. Zajmuje się satyrą społeczno-polityczną oraz tworzy  ilustracje.

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.