Główna » A JAK CIEKAWOSTKI, WSZYSTKIE WPISY

LEON NIEMCZYK, AKTOR KTÓREGO KOBIETY TAK KOCHAŁY, ŻE CHCIAŁY JAK NAJWIĘCEJ PAMIĄTEK PO NIM

Autor: admin dnia 17 Luty 2023 Brak komentarzy

Leon Niemczyk, (ur. 15 grudnia 1923 w Warszawie, zm. 29 listopada 2006 w Łodzi) – polski aktor filmowy i teatralny. Jeden z najwybitniejszych i najpopularniejszych aktorów w historii polskiej kinematografii.

Zagrał w około 400 filmach polskich i prawie 150 zagranicznych, głównie niemieckich. Legendarny aktor stworzył wiele niezapomnianych kreacji aktorskich. Niezapomniany Jan Japycz z ”Rancza”, Emil Gilewski ze “Złotopolskich”, Michał Kalita z ”Na dobre i na złe” i Horst Fot:Wikipedia Bednorz z ”Klanu”.

Jedną z ostatnich była rola Japycza z “Rancza”.

Leon Niemczyk przez całe życie utrzymywał, że sześciokrotnie zawarł związek małżeński. W środowisku aktorskim znany był z podbojów miłosnych i słabości do kobiet. Prawda o tym, jak naprawdę wyglądało jego życie romantyczne, wyszła na jaw po jego śmierci.

Po jego śmierci okazało się jednak, że doniesienia o jego małżeństwach były mocno przesadzone. Tak naprawdę aktor na ślubnym kobiercu stanął tylko dwa razy — z Tatianą Zuanar i z Krystyną Niemczyk.

W środowisku aktorskim miał opinię kobieciarza i uwodziciela.

Leonowi Niemczykowi nigdy nie zależało na dobrach materialnych, więc bez żalu się z nimi rozstawał, wychodząc z założenia, że – jak mawiał – lepiej się z kobietą dobrze rozstać niż źle żyć.

Moje żony i partnerki tak bardzo mnie kochały, że chciały mieć po mnie jak najwięcej pamiątek: mieszkania, samochody, wszystko!” - żartował pod koniec życia.

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Zostaw odpowiedź:

XHTML: Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


1 + = siedem