Główna » Konkursy satyryczne 2023, WSZYSTKIE WPISY

Konkurs poetycki na limeryk “Nic dwa razy się nie zdarza”

Autor: admin dnia 23 Maj 2023 Brak komentarzy

Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza na Konkurs poetycki na limeryk “Nic dwa razy się nie zdarza”.

Rok 2023 Uchwałą Senatu RP został ogłoszony rokiem Wisławy Szymborskiej.

Wisława Szymborska, jedna z najpopularniejszych polskich poetek, eseistka i laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za 1996 r. Mistrzyni słownej precyzji, wysublimowanej ironii, specjalistka od komentowania codzienności. Zaskakiwała czytelników niezwykłością zjawisk zwykłych. Stosowała przy tym gry językowe, wykorzystywała paradoksy, wieloznaczności, przemilczenia.

Limeryki to krótkie, groteskowe wiersze o tematyce humorystycznej, często wręcz absurdalnej.

Według Wisławy Szymborskiej Limeryk to niesforne ziółko z ogrodu literatury angielskiej. Jakoś dziwnie przyjęło się też w Polsce, grunt okazał się podatny. Noblistka z wielką przyjemnością tworzyła te niewielkie, niepoważne wierszyki, ujawniając w nich swoje poczucie humoru oraz dystans do siebie i świata.

Jeśli kochasz poezję, a szuflady Twojego biurka pełne są literackich skarbów, ten konkurs jest dla Ciebie. Stań w szranki z innymi miłośnikami literatury i wyraź siebie.

Na limeryki organizatorzy czekają do 26 maja 2023 r.

Konkurs adresowany jest do młodzieży i osób dorosłych, którego celem jest zachęcenie do rozwijania pasji poetyckich i kształtowania własnego indywidualnego warsztatu pisania poprzez obcowanie z kunsztem słowa i oryginalnością twórczości poetyckiej Wisławy Szymborskiej.

Każda osoba może zgłosić tylko jeden wiersz o długości maksymalnej do 5 wersów.

Wiersz należy napisać czcionką Times New Roman o wielkości 12 punktów, interlinia 1,5 wiersza.

Pracę konkursową wraz z kartą zgłoszenia i dołączoną klauzulą informacyjną należy złożyć osobiście w 3 egzemplarzach w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży, ul. Długa 13, pok. 105 lub przesłać na adres e-mail biblioteka@mbp-lomza.pl do 26 maja 2023 roku.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 15 czerwca br. o godz. 12:00, w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży, ul. Długa 13. Oceny prac konkursowych dokona komisja powołana przez Organizatora.

Zwycięzcy otrzymają nagrody: I miejsce – 300,00 zł.; II miejsce – 250,00 zł.; III miejsce – 200,00 zł.

Informacje o konkursie pod nr tel.: 86-216-54-81 w. 24, na stronie www.mbp-lomza.pl oraz Facebooku (www.facebook.com/mbplomza).

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.