Główna » WSZYSTKIE WPISY

KONKURS POETYCKI “LIMERYK Z LUBLINEM”

Autor: admin dnia 10 Maj 2024 Brak komentarzy

Noc Kultury to nie tylko okazja do podziwiania artystycznych instalacji czy wysłuchania koncertów, ale także szansa do zabawy słowem.

„Neurony Miasta” to hasło przewodnie tegorocznej edycji festiwalu. W tym roku organizatorzy wydarzenia do jego kreowania zapraszają mieszkańców Lublina, którzy mogą wziąć udział w konkursie poetyckim „Limeryk z Lublinem”.

Konkurs poetycki „Limeryk z Lublinem”.

Poetko! Poeto! Weź udział w konkursie na limeryk i zobacz swój utwór wyświetlony na Wieży Trynitarskiej w Noc Kultury!

Limeryki to krótkie, groteskowe wiersze o tematyce humorystycznej, często wręcz absurdalnej. Jest to najczęściej pięć wersów o ustalonej liczbie sylab akcentowanych. Charakteryzuje je także określony schemat – zwyczajowo pierwszy wers to prezentacja głównego bohatera i miejsca akcji, (w tym przypadku będzie to Lublin), w drugim rozwija się akcja, trzeci i czwarty zawiązują nowy rym, a piąty przynosi zabawne rozwiązanie opisywanej sytuacji. Jeden z najbardziej znanych limeryków Wisławy Szymborskiej:

Na przedmieściach żył Singapuru
pewien słynny z przemówień guru.
Lecz raz wyznał mi z płaczem:
,,Mam kłopoty z wołaczem
i do szczura wciąż mówię: szczuru!”

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w konkursie?

  1. Napisać limeryk, w którym pojawia się nazwa miasta Lublin.
  2. Przesłać napisany limeryk na adres: info@nockultury.pl (w temacie e-maila napisz: „Limeryk z Lublinem”).

Zwycięskie najbardziej niezwykłe kreatywne i zabawne utwory zostaną wyświetlone 1 czerwca 2024 r. podczas Nocy Kultury na Wieży Trynitarskiej.

Konkurs trwa do 20 maja 2024 r. do godziny 23.59. Ogłoszenie wyników nastąpi 24 maja 2024 r.

Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

PS.

Noc Kultury to kilkaset bezpłatnych wydarzeń artystycznych w przestrzeni publicznej Lublina. To tysiące uśmiechniętych ludzi spacerujących ulicami miasta w poszukiwaniu niezapomnianych wrażeń. To jedyna taka noc w roku, kiedy niemożliwe staje się możliwe! Koncerty, instalacje świetlne, spektakle, pokazy, warsztaty i wiele, wiele innych, wymykających się definicjom. Uczestnicy i uczestniczki mogą przeżyć kumulację doświadczeń i przygód spakowanych w pakiet siedmiu godzin. Tylko od nich zależy, czy to będzie noc szalonych koncertów i spektakli, czy kameralnych spotkań literackich. Noc Kultury, poprzez instalacje w przestrzeni publicznej, zmienia całe ulice nie do poznania: to czas, kiedy można wąchać bramy, głaskać kudłate ściany, zaglądać przez dziurkę od klucza do fantastycznych światów. Przed wyjściem koniecznie trzeba naładować baterie w aparacie!

Program Festiwalu dostępny jest na stronie internetowej www.nockultury

Noc Kultury
1/2 czerwca 2024 r.
Stare Miasto, Lublin
Wstęp wolny

Organizatorem Festiwalu są Warsztaty Kultury w Lublinie, Instytucja Kultury Miasta Lublin oraz Miasto Lublin.
Patronat honorowy nad projektem objął Prezydent Miasta Lublin – Krzysztof Żuk.
Patroni medialni: TVP Kultura, TVP 3 Lublin, Polskie Radio Lublin, Radio Centrum, Gazeta Wyborcza, dlaStudenta.pl, Kultura Enter
Sponsorzy: Perła – Browary Lubelskie S.A.

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Zostaw odpowiedź:

XHTML: Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


5 + = trzynaście