Główna » Konkursy satyryczne 2019, WSZYSTKIE WPISY

KONKURS NA “ZACZYTANĄ FRASZKĘ O ZAMOŚCIU”

Autor: admin dnia 19 Sierpień 2019 Brak komentarzy

Nowy Kurier Zamojski zaprasza chętnych do udziału w Konkursie na „Zaczytaną fraszkę o Zamościu” – wakacyjnej zabawy organizowanej w ramach Letniej Czytelni Książek i Prasy!

Letnia Czytelnia Książek i Prasy rozpoczęła działalność od 3 lipca 2019 r.(środa) na Rynku Wodnym w Zamościu i trwa przez całe wakacje do 31 sierpnia 2019 r. w dniach od środy do niedzieli. Wszyscy chętni mogą zajrzeć w okolice namiotu Książnicy Zamojskiej, która wychodzi na miasto w poszukiwaniu Czytelnika. Jedną z oferowanych propozycji jest udział w Konkursie na “Zaczytaną Fraszkę o Zamościu”.

Regulamin letniego konkursu literackiego

na „Zaczytaną fraszkę o Zamościu”

Fraszka -(wł. frasca –gałązka, drobiazg, bagatela, błahostka) – krótki utwór liryczny, zazwyczaj rymowany lub wierszowany, o różnorodnej tematyce często humorystycznej lub ironicznej (satyrycznej). Często kończący się wyraźną puentą. (…)

§1

 1. Organizatorem konkursu jest Redakcja tygodnika Nowy Kurier Zamojski we współpracy z Książnicą Zamojską im. Stanisława Kostki Zamoyskiego i Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Łabuńskiej im. Jana Jakuba Zamoyskiego.
 2. Celem konkursu jest promocja tygodnika w lokalnym środowisku, promocja czytania i rozwijanie zainteresowań literackich mieszkańców Zamojszczyzny odwiedzających Letnią Czytelnię Prasy i Książek na Rynku Wodnym w Zamościu.

§ 2

 1. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani bez ograniczeń wiekowych.
 2. Autorem fraszki może być wyłącznie jedna osoba (prace zbiorowe nie będą oceniane). Jeden uczestnik  może zgłosić do konkursu tylko jedną fraszkę
 3. Praca konkursowa musi spełniać następujące warunki:
 1. fraszka musi mieć postać krótkiego wiersza (dowolny gatunek humorystyczny, np. fraszka, limeryk, moskalik, lepiej, gorzej, itp…) i nawiązywać tematycznie do Zamościa i czytania, biblioteki lub księgarni.
 2. fraszka może liczyć najwyżej 10 wersów.
 3. Powinna być napisana w języku polskim,
 1. Konkurs trwa od 3 lipca do 31 sierpnia. Rozstrzygnięcie nastąpi we wrześniu. Prace należy składać na kuponach zamieszczonych w bieżących numerach gazety u osób obsługujących Letnią Czytelnię Prasy i Książek na Rynku Wodnym w godzinach jej funkcjonowania. Nowy Kurier Zamojski będzie dostępny w namiocie organizatora oraz w dotychczasowych punktach kolportażu.

§ 3

 1. Komisja konkursowa będzie brała pod uwagę następujące kryteria:
 1. zgodność z tematyką konkursu,
 2. pomysłowość autora,
 3. oryginalność pracy
 4. styl i język pracy.
 1. Decyzje komisji są wiążące i ostateczne.

§ 4

 1. Autorom trzech najlepszych prac Komisja przyzna nagrody. Przewidziano 3 wyróżnienia, nagrodę specjalną Redaktora Nowego Kuriera Zamojskiego, nagrodę Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łabuńskiej im. Jana Jakuba Zamoyskiego i nagrodę Internautów.
 2. Możliwy jest inny podział nagród oraz kolejne nagrody specjalne zależnie od zainteresowania konkursem i pozyskania dodatkowych sponsorów.
 3. Lista laureatów konkursu oraz najciekawsze prace zostaną opublikowane w ostatnim wrześniowym numerze Nowego Kuriera Zamojskiego.

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.