Główna » Konkursy satyryczne 2023, WSZYSTKIE WPISY

KONKURS NA LIMERYK UPAMIĘTNIAJĄCY 100. URODZINY WISŁAWY SZYMBORSKIEJ

Autor: admin dnia 8 Maj 2023 Brak komentarzy

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Konkurs na limeryk upamiętniający 100. urodziny Wisławy Szymborskiej, otwarty dla wszystkich uczestników, niezależnie od wieku.

Każdy może przesłać maksymalnie 2 limeryki na adres wypozyczalnia@wbp.poznan.pl do 2 czerwca 2023 r.

Limeryk to krótki, pięciowersowy utwór wierszowany o groteskowym i żartobliwym zabarwieniu z układem rymów AABBA. Z racji swej lekkości i obowiązkowego humoru przypomina facecje, figliki i fraszki.

Prace zostaną ocenione w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzież do 17 roku życia oraz osoby powyżej 18 lat.

Wyniki zostaną ogłoszone 26 czerwca 2023 r. w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Poznaniu przy ul. Prusa 3.

Uczestnicy konkursu mają szansę wykazać się pomysłowością i kreatywnością, tworząc limeryki inspirowane twórczością i postacią Szymborskiej. Czekają atrakcyjne nagrody!

Z wszystkich nadesłanych na konkurs limeryków spełniających kryteria formalne powstanie antologia w formacie pdf, udostępniona na stronie internetowej biblioteki: www.wbp.poznan.pl

Najciekawsze prace zostaną opublikowane w kanałach komunikacji Biblioteki, a w szczególności na stronie internetowej Biblioteki, na profilu Facebook.

Szczegóły: https://wbp.poznan.pl/biblioteka/aktualnosci/konkurs-literacki/

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Zostaw odpowiedź:

XHTML: Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


6 − dwa =