Główna » Konkursy satyryczne 2021, WSZYSTKIE WPISY

KONKURS NA LIMERYK O TRZEBIATOWIE

Autor: admin dnia 24 Czerwiec 2021 Brak komentarzy

Zapraszamy do XVIII edycji konkursu na najciekawszy limeryk o Trzebiatowie. Oczekujemy wierszy o różnorodnej tematyce- nie tylko dotyczącej legendy o misce kaszy ratującej miasto.

Prace oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych:

- dzieci,

- młodzież,

- dorośli

Limeryk to gatunek poezji humorystycznej, wywodzącej się z angielskiego folkloru: oznacza żartobliwy utwór o treści komiczno-groteskowej, operujący chwytami kalambur, przesycony nonsensownym humorem. Limeryk składa się najczęściej z pięciu wersów o układzie rymów

aa bb a.

Aby przybliżyć formę limeryku przytaczamy przykład:

Był pewien poeta w Łodzi,

który ciągle na rzęsach chodził.

Gdy go koledzy z płaczem

błagali, chodź inaczej,

odpowiedział: co was to, do cholery, obchodzi?

(Konstanty Ildefons Gałczyński)

Prace zostaną ocenione przez Jury powołane przez Renatę Teresę Korek Dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury. Laureaci konkursu otrzymują nagrody książkowe ufundowane przez organizatora i sponsorów, a pozostali uczestnicy otrzymują dyplomy uczestnictwa.

Uczestnik konkursu, którego praca została nagrodzona lub wyróżniona, odbiera nagrodę podczas „Narodowego Czytania ” tj. dn. 4 września 2021r.

Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnej publikacji limeryków nagrodzonych, wyróżnionych w celach promocyjnych związanych z konkursem.

Nadesłane prace przechodzą na własność Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury.

Uczestnik zgłaszając limeryk na konkurs potwierdza tym samym, że zgadza się z Regulaminem i wyraża jednocześnie zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu zgodnie z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), oraz zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawie pokrewnym ( Dz.U. Z 2006 r. nr 90 poz. 631 z późn. zm.) w zakresie koniecznym do prawidłowego przeprowadzenia konkursu -ogłoszenie wyników.

Podpisane prace należy składać do Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury (Pałac),

prace przyjmuje kierownik biblioteki Jadwiga Drożdżowska do dnia 15 sierpnia 2021r., lub przesłać na adres biblioteka@trzebiatow.pl

Regulamin dostępny jest w Pałacu, a także na stronie www.trzebiatow.pl

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.