Główna » Konkursy satyryczne 2014, WSZYSTKIE WPISY

KONKURS NA LIMERYK O TRZEBIATOWIE

Autor: admin dnia 7 Lipiec 2014 Brak komentarzy

REGULAMIN KONKURSU NA LIMERYK O TRZEBIATOWIE

Tradycyjnie już podczas „Święta Kaszy” ogłaszamy wyniki konkursu na najciekawszy limeryk o Trzebiatowie. To już XI edycja konkursu, który oceniany jest w dwóch kategoriach wiekowych:

-        dzieci i młodzież

-        dorośli

Limeryk to gatunek poezji humorystycznej, wywodzącej się z angielskiego folkloru: oznacza żartobliwy utwór o treści komiczno-groteskowej, operujący chwytami kalambur, przesycony nonsensownym humorem. Limeryk składa się najczęściej z pięciu wersów o układzie rymów aa bb a. Aby przybliżyć formę limeryku przytaczamy przykład:

Był Chińczyk w Pustyni Gobi,

który straszne kawały robił.

W końcu, znienawidzony,

przeniósł się w inne strony

ale nic sobie z tego nie robił.

(Konstanty Ildefons Gałczyński)

-        Prace zostaną ocenione przez Komisję powołaną przez Dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury Panią Renatę Teresę Korek

-        Laureaci konkursu otrzymują nagrody książkowe ufundowane przez organizatora i sponsorów, a pozostali uczestnicy otrzymują dyplomy uczestnictwa.

-        Uczestnik konkursu, którego praca została nagrodzona lub wyróżniona, odbiera nagrodę podczas „Święta Kaszy” tj. dn. 2 sierpnia  2014r.

-        Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnej publikacji limeryków nagrodzonych, wyróżnionych w celach promocyjnych związanych z konkursem.

-        Nadesłane prace przechodzą na własność Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury.

-        Uczestnik zgłaszając limeryk na konkurs potwierdza tym samym, że zgadza się z Regulaminem i wyraża jednocześnie zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002r., Nr 101, poz. 926 z póź.zm.) w zakresie koniecznym do prawidłowego przeprowadzenia konkursu – ogłoszenie wyników.

Podpisane prace należy składać

do Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury (Pałac)

u p. Danuty Pyzi

do dnia 15 lipca 2014r., lub przesłać na adres tok@trzebiatow.pl

Regulamin dostępny jest w Pałacu, a także na stronie www.trzebiatow.pl

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.