Główna » Konkursy satyryczne 2018, WSZYSTKIE WPISY

KONKURS NA FRASZKĘ TRYBUNALSKĄ 2018

Autor: admin dnia 9 Wrzesień 2018 Brak komentarzy

Organizatorem Konkursu na Fraszkę Trybunalską 2018 jest Centrum idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie Trybunalskim.

Konkurs na Fraszkę Trybunalską miał pięć edycji w latach 2005-2009 i cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród amatorów, jak i uznanych literatów. W ubiegłym roku organizatorzy powrócili do tej idei, zainspirowani w pewien sposób jubileuszem 800-lecia naszego Miasta. Ponieważ na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac z całego kraju, postanowili utrwalić jego istnienie. W tym roku proponują wieloznaczny tytuł WYBORY, co narzuca z założenia pewną dyscyplinę twórczą. Proszą zatem o wpisanie się w tematykę, gdyż fraszki odbiegające od tematu wiodącego nie będą brane pod uwagę.

Celem Konkursu jest zainteresowanie uczestników twórczością literacką, umożliwienie publikacji i prezentacji najlepszych fraszek.

Tematem tej edycji Konkursu są „WYBORY”.

Warunkiem udziału w Konkursie jest nadesłanie na adres organizatora – Centrum idei „Ku Demokracji”, ul. Rycerska 3, 97-300 Piotrków Trybunalski, w terminie do 15 WRZEŚNIA 2018 r. zestawu własnych, niepublikowanych i nienagradzanych w innych konkursach utworów w trzech egzemplarzach, w formie wydruku na papierze w formacie A4.

Jeden autor może nadesłać tylko jeden zestaw fraszek (od trzech do dziesięciu).

REGULAMIN KONKURSU:


• Celem Konkursu jest zainteresowanie uczestników twórczością literacką, umożliwienie publikacji i prezentacji najlepszych fraszek.
• Organizatorem Konkursu jest Centrum idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie Trybunalskim.
• Temat tej edycji Konkursu to „WYBORY”
• Konkurs ma charakter otwarty, bez ograniczeń wiekowych. Warunkiem udziału w Konkursie jest nadesłanie na adres organizatora – Centrum idei „Ku Demokracji”, ul. Rycerska 3, 97-300 Piotrków Tryb., w terminie do 15 WRZEŚNIA 2018 r. zestawu własnych, niepublikowanych i nienagradzanych w innych konkursach utworów w trzech egzemplarzach, w formie wydruku na papierze w formacie A4. Na kopercie należy umieścić dopisek „FRASZKA TRYBUNALSKA”.
• Prace należy opatrzyć godłem, a w oddzielnej, zaklejonej kopercie podpisanej godłem, należy umieścić dane o autorze – imię, nazwisko, adres, telefon, e-mail. Godło powinno być słowem lub zestawem słów (prosimy nie stosować symboli graficznych).
• Jeden autor może nadesłać tylko jeden zestaw fraszek (od trzech do dziesięciu). Uczestnicy, którzy nadeślą więcej niż jeden zestaw określony w regulaminie, po otwarciu kopert z godłami zostaną zdyskwalifikowani.
• Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w październiku br. Dla autorów najlepszych fraszek przewidziano nagrody pieniężne. Pula nagród wynosi 2.000 zł.
• Organizatorzy planują wydanie zbioru nagrodzonych utworów bez honorariów autorskich.
• Udział w Konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na bezpłatne wykorzystanie utworów w wydawnictwie pokonkursowym, w lokalnych środkach masowego przekazu i na ujawnienie danych osobowych laureatów. Organizatorzy nie zwracają prac nadesłanych na Konkurs.

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.