Główna » Konkursy satyryczne 2017, WSZYSTKIE WPISY

KONKURS NA FRASZKĘ TRYBUNALSKĄ

Autor: admin dnia 25 Maj 2017 Brak komentarzy

KONKURS

NA

FRASZKĘ

TRYBUNALSKĄ

Piotrków Trybunalski to miasto, które w tym roku obchodzi rocznicę 800-lecia. Dlatego postanowiliśmy zaprosić osoby piszące krótkie, satyryczne utwory do udziału w naszym konkursie. „Konkurs na fraszkę trybunalską” miał pięć edycji w latach 2005-2009 i cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród amatorów jak i uznanych literatów. W tym roku chcemy powrócić do tej idei, sprowokowani niejako, jubileuszem naszego Miasta. Patronat nad konkursem sprawuje Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak.
REGULAMIN KONKURSU:
 Celem Konkursu jest zainteresowanie uczestników twórczością literacką, umożliwienie publikacji i prezentacji najlepszych fraszek.
 Organizatorem Konkursu jest Centrum idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie Trybunalskim.
 Tematem tej edycji Konkursu jest „800 lat”
 Konkurs ma charakter otwarty, bez ograniczeń wiekowych. Warunkiem udziału w Konkursie jest nadesłanie na adres organizatora – Centrum idei „Ku Demokracji”, ul. Rycerska 3, 97-300 Piotrków Tryb., w terminie do 31 LIPCA 2017 r. zestawu własnych, niepublikowanych i nienagradzanych w innych konkursach utworów w trzech egzemplarzach w formie wydruku na papierze w formacie A4. Na kopercie należy umieścić dopisek „FRASZKA TRYBUNALSKA”.
 Prace należy opatrzyć godłem, a w oddzielnej, zaklejonej kopercie, należy umieścić dane o autorze – imię, nazwisko, adres, telefon, e-mail. Godło powinno być słowem lub zestawem słów (prosimy nie stosować symboli graficznych).
 Jeden autor może nadesłać tylko jeden zestaw fraszek (od trzech do dziesięciu). Uczestnicy, którzy nadeślą więcej niż jeden zestaw określony w regulaminie, po otwarciu kopert z godłami zostaną zdyskwalifikowani.
 Rozstrzygnięcie konkursu we wrześniu br. Dla autorów najlepszych fraszek przewidziano nagrody pieniężne. Pula nagród wynosi 2.000 zł.
 Organizatorzy planują wydanie zbioru nagrodzonych utworów bez honorariów autorskich.
 Udział w Konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na bezpłatne wykorzystanie utworów w wydawnictwie pokonkursowym, w lokalnych środkach masowego przekazu i na ujawnienie danych osobowych laureatów. Organizatorzy nie zwracają prac nadesłanych na Konkurs.
Szef Rady Programowej
Centrum idei „Ku Demokracji”
Witold Stawski

www.cikd.pl www.800lat.piotrkow.pl

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.