Główna » Kazimierz Słomiński, Książki, które polecamy, WSZYSTKIE WPISY

KAZIMIERZ SŁOMIŃSKI “TCHNĄĆ W SŁOWO DUSZĘ”

Autor: admin dnia 9 Maj 2021 Brak komentarzy

W kwietniu 2021 r. ukazała się kolejna książka Kazimierza Słomińskiego pt. Tchnąć w słowo duszę” aforyzmy. Wydawcą niniejszego tomiku aforyzmów jest Nauczycielski Klub Literacki w Białymstoku. Książka zawiera kilkaset aforyzmów ułożonych alfabetycznie, począwszy od litery A aż do litery Ż. Całość zawiera 59 stron. Jest to już dziewiąta pozycja tego autora, który specjalizuje się w tematyce fraszki i aforyzmu. Tomik “Tchnąć w słowo duszę” ukazał się w roku 50-lecia pracy twórczej autora.

Przypominamy tylko pokrótce, że Kazimierz Słomiński  urodził się w 1948 roku w Hornikach (obecnie Nowa Karczma- w województwie pomorskim, a od 1982 roku mieszka w Białymstoku. Jest autorem fraszek, aforyzmów, recenzji i redaktorem tomików. Od 1995 roku jest redaktorem kwartalnika literackiego “Najprościej” wydawanego przez Nauczycielski Klub Literacki przy Zarządzie Okręgu Podlaskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Białymstoku, który w całości  w wersji elektronicznej ukazuje się również na portalu satyrycznym Migielicz.pl. Jest on również wieloletnim członkiem, a  w ostatnich latach przewodniczącym komisji Ogólnopolskiego Konkursu na Aforyzm i Fraszkę “Satyrbia”  oraz członkiem komisji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Buławę Hetmańską”. Kazimierz Słomiński jest członkiem Związku Literatów Polskich. Debiutował w 1971 roku. Publikował w całym szeregu czasopism literackich, społeczno kulturalnych i codziennych, takich jak: „Głos Wybrzeża, „Litery”, „Głos Szczeciński”, „Nadodrze”, „Szpilki”, „Gazeta Współczesna”, „Literacki Głos Nauczycielski”, moskiewska „Literaturnoja Gazieta”, „Najprościej”.

Wydał dziewięć książek: „Aforyzmy” (1988), „Ze snów o człowieku. Aforyzmy” (1991), „Clown story” (1992), „Zgrzeszyłem myślą” (1997), „Będziemy szybciej europieć” (2000), “Najważniejsze jest przeżycie” (2012), “Z fraszką na co dzień” (2017), “Fraszki uśmiechu warte” (2020), “Tchnąć w słowo duszę” (2021).

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Zostaw odpowiedź:

XHTML: Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


osiem − 3 =