Główna » A JAK CIEKAWOSTKI, Kazimierz Słomiński, WSZYSTKIE WPISY, Zbigniew Piszczako

KAZIMIERZ SŁOMIŃSKI I ZBIGNIEW PISZCZAKO DOŁĄCZAJĄ DO DREAM TEAMU PORTALU MIGIELICZ.PL

Autor: admin dnia 3 Luty 2013 Jeden komentarz

Kolejni dwaj znamienici polscy satyrycy dołączają do “DREAM TEAMU PORTALU MIGIELICZ.PL”. Są to Kazimierz Słomiński oraz Zbigniew Piszczako.

Kazimierz Słomiński – urodzony w 1948 r. w Hornikach , jest czołowym polskim poetą, aforystą, fraszkopisarzem, wielokrotnym laureatem ogólnopolskich konkursów literackich i satyrycznych, w tym m.in. zwycięzcą Konkursu na Fraszkę Trybunalską w Piotrkowie Trybunalskim w 2005 r. oraz Konkursu poetyckiego „Ekologiczna fraszka” zorganizowanego podczas I Festiwalu Nauki i Sztuki w Olecku w 2007 r.

Jest autorem tomików aforyzmów i fraszek oraz autorem antologii poezji z kręgu białostockiego środowiska nauczycielskiego.

Jego utwory były publikowane w różnych czasopismach , m.in. w takich jak : “Szpilki” , “Głos Wybrzeża” , “Litery” , “Głos Szczeciński” , “Nadodrze”.

Kazimierz Słomiński jest członkiem Związku Literatów Polskich.

Zbigniew Piszczako – znany polski rysownik karykaturzysta, należący do Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Rysuje dla prasy od 1986 roku. Współpracował i współpracuje z wieloma czasopismami, głównie Warmii i Mazur, a także ogólnopolskimi, m.in. z “Dziennikiem Północy”, “Gazetą Olsztyńską”, tygodnikiem “Wprost”, “Super Expressem”, “Piłką Nożną”, “Twoim Weekendem” i “Gilotyną”.

Jest wielokrotnym laureatem  ogólnopolskich konkursów rysunku satyrycznego. Był uczestnikiem wystaw w kraju  i zagranicą.

W 2002 r. wydał zbiór rysunków „Och! ta piłka”, a w 1993 r., wspólnie z Robertem Mirowskim, zbiór rysunków pt. „Czarno widzę”.

Jest organizatorem licznych wystaw oraz imprez kulturalnych na terenie Olsztyna.

Na powitanie czytelników portalu Migielicz.pl
prezentujemy
znakomity rysunek Zbigniewa PiszczakoDigg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Jedna odpowiedź do wpisu “KAZIMIERZ SŁOMIŃSKI I ZBIGNIEW PISZCZAKO DOŁĄCZAJĄ DO DREAM TEAMU PORTALU MIGIELICZ.PL”

  1. Iwona S. mówi:

    Lekarz dowcipniś oczywiście miał na myśli tylko kulę …inwalidzką.