Główna » Abecadło rysowników, Jurek Wasiukiewicz, WSZYSTKIE WPISY

Jurek Wasiukiewicz – sylwetka

Autor: admin dnia 3 Październik 2012 Jeden komentarz

Jerzy Wasiukiewicz- urodzony 7 stycznia 1966 w Warszawie, czołowy polski rysownik satyryczny, felietonista, autor tekstów satyrycznych, stripów, obecnie zajmuje się głównie editorial cartoon.

Od 2003 na stałe współpracuje z  Super Expressem, do którego codziennie tworzy satyryczny komentarz wydarzeń (editorial cartoon). Aktualnie jego rysunki publikowane są ponadto w Tygodniku Solidarność oraz na portalu społecznościowym Facebook http://www.facebook.com/Wasiukiewicz.Jerzy.

Jego rysunkowe komentarze często cytowane są w telewizyjnych programach informacyjnych (m.in. w TVN24) przy okazji tzw. przeglądu prasy. W latach 90. ubiegłego wieku w Pulsie Biznesu ukazywał się pasek komiksowy jego autorstwa “Spółka ZOO”, który redakcja tego dziennika okrzyknęła komiksem wręcz kultowym. Był twórcą i współwydawcą pisma satyrycznego Gilotyna, które w latach 1998-2003 było samodzielnym miesięcznikiem, a jako cotygodniowy dodatek w Super Expressie ukazywało się w roku 1996 i 2005.
Jest współwłaścicielem Agencji Rysunkowej Jurek.pl, którą w 2002 r. założył wraz z Jurkiem Krzętowskim i która skupia kilkudziesięciu polskich artystów i zajmuje się rysunkiem satyrycznym, ilustracją prasową oraz karykaturą.

Debiutował w prasie w roku 1977 w wieku 11 lat, a swój pierwszy rysunek opublikował w czasopiśmie “Miś”. Od 1992 stale obecny w mediach.

Publikował m.in. w dziennikach Puls Biznesu, Przegląd Sportowy, w tygodnikach Newsweek Polska, Najwyższy Czas oraz w nieobecnych już na polskim rynku tytułach takich jak Sztandar Młodych, Karuzela, WWW, Muza.

Od października 2012 r. podjął współpracę z Portalem satyrycznym Migielicz.pl.
Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Jedna odpowiedź do wpisu “Jurek Wasiukiewicz – sylwetka”

  1. Iwona S. mówi:

    Pamiętam, że w latach dziewięćdziesiątych Pan Jurek Wasiukiewicz prowadził dział Humoru w Super Ekspresie, gdzie czytelnicy mogli współredagować kolumnę prezentując swoje dowcipy,uczestnicząc w konkursach rysunku satyrycznego, i cotygodniowych konkursach pt.:”Co to jest?”, “Prosto z muru”-(czyli graffiti) itp. Kilka razy udało mi się zamieścić swoje rysunki w tej kolumnie.
    Pozdrawiam,-