Główna » Konkursy satyryczne 2016, WSZYSTKIE WPISY

I EDYCJA PARADY ŁGARZY O “CHMIELAKOWY ANTAŁEK”

Autor: admin dnia 10 Lipiec 2016 Jeden komentarz

Organizatorzy Chmielaków Krasnostawskich 2016 zapraszają do udziału w I edycji Parady Łgarzy o „Chmielakowy Antałek” 2016.

Uczestnicy parady mają za zadanie przygotować prezentację o tematyce ludyczno-dionizyjskiej związanej z chmielem, piwem oraz dobrą zabawą w dowolnej formie (monolog, skecz, piosenka, scenka rodzajowa lub pantomimiczna), której celem jest rozbawienie Chmielakowej publiczności.

REGULAMIN I EDYCJI PARADY ŁGARZY O “CHMIELAKOWY ANTALEK”.

POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Organizatorem Parady Łgarzy o „Chmielakowy Antałek” 2016 jest Krasnostawski Dom Kultury.

2. Parada Łgarzy odbywa się w ramach Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” i jest następcą Turnieju Poetyckiego, który odbywał się do roku 2015, a którego jednym z pomysłodawców był Jan Henryk Cichosz.

3. Uczestnikami Parady mogą być osoby, które są autorami tekstów bądź reprezentantami autorów.
4. Uczestnicy Parady muszą mieć ukończone 18 lat.

II. ZGŁOSZENIA

1. Uczestnik zgłaszający się do Parady przygotowuje samodzielnie prezentację o tematyce ludyczno-dionizyjskiej związanej z chmielem, piwem oraz dobrą zabawą  w dowolnej formie (monolog, skecz, piosenka, scenka rodzajowa czy pantomimiczna itp.), której celem jest rozbawienie Chmielakowej publiczności. Przesłana prezentacja może się składać z jednego lub dwóch utworów, ale każdy z nich nie może trwać dłużej niż 6 minut.
2. Prezentacja musi być dziełem autorskim i oryginalnym, a także nigdzie wcześniej nie publikowanym oraz nie nagradzanym w innych konkursach.

3. Parada Łgarzy o „Chmielakowy Antałek” składa się z trzech rund:
• Runda 1: Nadsyłanie utworów scenicznych w formie multimedialnej – nagrania na płytach CDR, DVD, pendrive lub w formie plików wideo do pobrania, wraz z „Kartą zgłoszenia” w terminie do 30 lipca 2016 r. na adres Krasnostawski Dom Kultury, ul. Okrzei 10, 22-300 Krasnystaw z dopiskiem „Chmielakowy Antałek”, a w formie elektronicznej na adres chmielaki@krasnystaw.pl w temacie „Chmielakowy Antałek”.
• Runda 2: Spośród nadesłanych nagrań Komisja Wstępna powołana przez Organizatora wyłoni maksymalnie 6 finalistów, którzy zostaną zaproszeni do udziału w finale Parady, który odbędzie się w Krasnymstawie dnia 21 sierpnia 2016.
• Runda 3: Finał Parady – dnia 21 sierpnia 2016 ok. godz. 15:00 na Scenie Dworek podczas Chmielaków Krasnostawskich 2016.

4. Finaliści wyłonieni przez Komisję Wstępną zostaną o tym fakcie poinformowani przez Organizatora i zaproszeni do udziału w Finale Parady.

5. Organizator zapewnia nocleg w Krasnymstawie uczestnikom Finału Parady z 20 na 21 sierpnia, w Internacie I L.O. w pokojach 2 lub 3 osobowych oraz obiad w dniu 21 sierpnia 2016 r.
6. Rezygnacja uczestnika z udziału w Finale Parady pozbawia finalistę prawa do ubiegania się o nagrody.
7. W trakcie Finału Parady finaliści osobiście lub przez reprezentanta prezentują utwory, na podstawie których zostali zakwalifikowani w eliminacjach.
8. Jury Konkursu – powołane przez organizatora – przyzna nagrody pieniężne dla laureatów:

I nagroda – 600 zł oraz Chmielakowy Antałek, II nagroda – 250 zł., III nagroda – 150 zł.
9. Jury może dokonać innego podziału nagród.
10. Decyzje Organizatora, Komisji Wstępnej oraz Jury Konkursu są ostateczne i nie podlegają zaskarżeniu.
11. Prawo rejestracji Finału Parady oraz prawo własności do nagrania z niego przysługuje Organizatorowi.

III. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Organizator zastrzega sobie prawo do odpłatnego lub nieodpłatnego udostępniania tekstów (wyłącznie tych zakwalifikowanych do finału), ich nagrań oraz nagrań prezentacji scenicznych z koncertu finałowego redakcjom gazet, rozgłośniom radiowym i stacjom telewizyjnym, patronującym Paradzie.
2. Zgłoszenie się do Parady jest jednoznaczne z pełną akceptację postanowień niniejszego Regulaminu.

Karta zgłoszenia – do pobrania

Kontakt:
Stanisław Kliszcz
Krasnostawski Dom Kultury,
tel. 82 576 22 18, 665437017,

e-mail: kultura@krasnystaw.pl

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Jedna odpowiedź do wpisu “I EDYCJA PARADY ŁGARZY O “CHMIELAKOWY ANTAŁEK””

  1. tedy mówi:

    A co im przeszkadza, że coś było już publikowane?