Główna » A JAK CIEKAWOSTKI, WSZYSTKIE WPISY

Historyczny triumf! To się zdarza co 34 lata

Autor: admin dnia 31 Marzec 2012 Brak komentarzy

Tytan AZS Częstochowa zdobył historyczny, pierwszy dla polskiego zespołu Puchar Challenge w siatkówce. W finałowym dwumeczu częstochowianie okazali się lepsi od AZS Politechniki Warszawskiej. Drugi pojedynek dostarczył wiele emocji, o losach zwycięstwa przesądził tzw. “złoty set”.

W pierwszym meczu w Warszawie Tytan wygrał 3:1. W rewanżu w Częstochowie górą była drużyna AZS Politechniki, która pokonała gospodarzy 3:2. O zdobyciu Pucharu Challenge zadecydował więc tzw. “złoty set”, który wygrał Tytan AZS Częstochowa 18:16 i zdobył Puchar.

Przypominamy, że w 1978 roku siatkarze Płomienia Milowice wygrali Puchar Europy Mistrzów Krajowych.

Nikt nie przypuszczał, że na kolejny triumf polskiego zespołu w europejskich pucharach trzeba będzie czekać aż 34 lata.

Oto dotychczasowe osiągnięcia polskich drużyn męskich w europejskich pucharach w siatkówce :