Główna » Konkursy satyryczne 2011, WSZYSTKIE WPISY

Finał XXVI Ogónlopolskiego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego

Autor: admin dnia 24 Listopad 2011 Brak komentarzy

Już 25 listopada 2011 r. o godz. 17. w Sali kina Fregata w Lęborku odbędzie się finałowa gala XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego.

Organizatorzy Konkursu zapraszają wszystkich miłośników literatury na wieczór z poezją i muzyką oraz z laureatami tegorocznej edycji konkursu.

Jurorzy – Kazimierz Nowosielski, Daniel Odija, Bożena Ugowska, Wojciech Wencel ocenili ponad 400 wierszy i 82 teksty prozatorskie.

Najlepsi wywodzą się z różnych stron Polski od Lęborka i Gdańska po Nowy Sącz. Ciekawostką jest, że jedną z tegorocznych laureatek jest mieszkanka Olbii (Włochy), mająca swoje korzenie w naszym mieście.

Oprócz ogłoszenia wyników konkursu odbędzie się Turniej Jednego Wiersza, w którym zaprezentowane zostanie w formie spektaklu siedem wybranych utworów nadesłanych na konkurs.
Dla autora najciekawszego/najpiękniejszego wybranego przez publiczność przewidziana jest specjalna nagroda. A wśród publiczności biorącej udział w plebiscycie rozlosowane zostaną nagrody książkowe.

Podczas imprezy będzie można kupić almanach pokonkursowy z nagrodzonymi utworami, publikacje Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku oraz prace podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Lęborku.

Dużą atrakcją dla publiczności na pewno będzie występ 5 wrocławskich muzyków, grupy Projekt Volodia – jedyny wykonawcą w Polsce, który
w niezwykle brawurowy sposób zaaranżował i wykonuje utwory Włodzimierza Wysockiego.

Przyzwyczajeni do twórczości Wysockiego jego wielbiciele mogą być nieco zaskoczeni formą w jakiej są prezentowane, a to za sprawą muzyków jakich udało się do tego projektu zaprosić. Na co dzień nie występujących na jednej scenie i prezentujących szalenie różne od siebie gatunki muzyczne. W skład Projektu Volodia wchodzą muzycy z zespołów grających na co dzień muzykę: flamenco, rock, blues, jazz tradycyjny. Pozwoliło to na stworzenie niepowtarzalnego materiału muzycznego, a raczej całego spektaklu jakim niewątpliwe jest koncert grupy Projekt Volodia.

Podczas koncertu widzowie mogą się spodziewać wciągających opowieści na temat życia Wysockiego. Nie zabraknie multimedialnych pokazów złożonych
z archiwalnych materiałów filmowych.

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.