Główna » Inne, Radosław Lech Wiącek, WSZYSTKIE WPISY

Expose Premiera na Specjalne Posiedzenie Sejmu- Lecha Radosława Wiącka – Laureata II Nagrody w Wielkim Ogólnonarodowym Konkursie Satyrycznym

Autor: admin dnia 13 Grudzień 2011 Jeden komentarz

Portal Satyryczny Migielicz.pl przedstawia Państwu unikatowe EXPOSE PREMIERA NA SPECJALNE POSIEDZENIE SEJMU , wygłoszone przez Lecha Radosława Wiącka , laureata II Nagrody w Wielkim Ogólnonarodowym Konkursie Satyrycznym na Expose Premiera.

Oto krótki wstęp autora do expose.

Będąc w szkole, nauczycielka od „polaka” zasypywała nas pytaniami z cyklu – „co poeta miał na myśli”. Z reguły chodziło o to, co pani nauczycielka ma zapisane w swoim kajeciku, a tylko kujony, które chodziły na korepetycje do pani wiedziały co tam jest zapisane. Było więc kiepsko.

W życiu dorosłym, słuchając dwa razy w życiu (bez mojej woli) przemówień polityków zadawałem sobie dokładnie takie samo pytanie. Na szczęście, współczesna technologia informatyczna pozwala już dość sprawnie i w miarę rzetelnie odpowiedzieć na takie pytania. Oto przykład.

Stefan Bolcman

LECH RADOSŁAW WIĄCEK

VEL

STEFAN BOLCMAN

EXPOSE PREMIERA NA SPECJALNE POSIEDZENIE SEJMU/*

Wysoka Izbo, koleżanki posłanki, koledzy posłowie,  panie i panowie posłowie którzy nie są moimi kolegami oraz wy – Jarosławie i Grzegorzu, moi drodzy wyborcy oraz niezrozumiała reszto – jestem premierem wszystkich Polaków, czy to się komuś podoba czy nie .

Minęły lata wytężonej pracy – nawet nie wiecie jak trzeba się namęczyć aby nic nie zrobić – i oto stoję przed wami by podzielić się swoimi refleksjami. Teraz już będę mógł pracować z całych sił dla dobra naszego kraju, bo już wiem o co biega!

Na wstępie pragnę obiecać, że już w dwutysięcznym dwudziestym (wiem, że mówi się w  dwa tysiące dwudziestym, ale większość mojego elektoratu mówi dwutysięcznym), a więc w dwutysięcznym dwudziestym  osiągniemy 75% procent średniej unijnej, a jak się uda to nawet ¾!

Zbudujemy płatne-bezpłatne autostrady! Płatne dla was, bezpłatne dla nas. A jeżeli nie będziemy mogli zbudować autostrad, to i tak będziemy pobierali opłaty. Bo wiadomo – jak coś jest za darmo, to się tego nie szanuje. Dlatego też, byście nas szanowali, damy sobie podwyżki. Nie może być tak, że byle kanclerz zarabia więcej niż premier Polski! Nie możemy przecież pracować za darmo, by stracić wasz szacunek! Wasz szacunek jest dla nas ważny. Może nie tak ważny jak pieniądze, ale czasami może się przydać, gdy trzeba będzie coś zmanipulować.

Obniżę podatki (dla znajomych), a dla nieznajomych je podwyższę.  Niech obcy płacą za nasz dobrobyt. Zreformuję służbę zdrowia – już nikt nie będzie tyle co teraz czekał na lekarza specjalistę – będzie czekał dwa razy dłużej. Ale cierpliwość jest cnotą, a zależy mi na tym, by nasz naród był cnotliwy.

Drodzy rodacy – zreformujemy wymiar sprawiedliwości – już nigdy tak nie będzie, że będzie oskarżało się niewinnych funkcjonariuszy w służbie państwa. Wprowadzimy dożywotni immunitet dla ministrów koalicji, by mogli spokojnie pracować bez strachu o swój los.  Sędziom zapewnimy niezależność pod warunkiem, że będą wydawać dobre i pożądane wyroki.

Zreformujemy szkolnictwo – żaden nauczyciel nie zostawi już żadnego dziecka na drugi rok. Najważniejszym kryterium oceny będzie frekwencja, a maturę zastąpimy kursami w Internecie. W konstytucji pisze jak byk – prawo do nauki mają wszyscy. Ale nie wszyscy muszą się uczyć. Wiem, że powinno się powiedzieć „jest napisane”, ale większość mojego elektoratu mówi „pisze”. A większość ma rację!

Zajmiemy się gospodarką! Sprzedamy wszystko, czego jeszcze nie ukradliśmy,  zarobione pieniądze przeznaczymy na emerytury. Najbliższych nam osób. A dla naszych wyborców

Rodacy – my tu gadu-gadu, a wódka się grzeje! Kończę więc i apeluję, byście jutro rano wzięli się do pracy, no bo ktoś musi w tym kraju pracować. My z kolegami ministrami idziemy się bawić.  A wy spać, już! Zabawa jest dla panów

/*tekst niniejszego wystąpienia został przetłumaczony przez nowatorski program dekłamujący Faryzeusz wersja 2.03

Poniżej prezentujemy tekst expose wygłoszony przez samego przyszłego premiera Stefana Bolcmana.

expose

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Jedna odpowiedź do wpisu “Expose Premiera na Specjalne Posiedzenie Sejmu- Lecha Radosława Wiącka – Laureata II Nagrody w Wielkim Ogólnonarodowym Konkursie Satyrycznym”

  1. Kajetan mówi:

    Brawo! Stefan, będę na Ciebie głosować!