Główna » Abecadło autorów, Ewa Radomska, WSZYSTKIE WPISY

Ewa Radomska- biografia

Autor: admin dnia 23 Luty 2022 Brak komentarzy

Ewa  Radomska, ur.28.08.1948 r. w Dzierżoniowie.

Jestem absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego, obecnie emerytką  po wieloletniej pracy we wrocławskim magistracie. We Wrocławiu mieszkałam 45  lat od czasu studiów, w roku 2013 zamieniłam ze względów rodzinnych  Wrocław na Warszawę. Stąd Wrocław stał się  teraz „ miastem wspomnień,” a Warszawa „miastem powtórnych narodzin.”.

Wydałam 4 tomiki aforyzmów, 3 tomiki wierszy /Wydawnictwo Miniatura/ oraz  3 bajki dla dzieci, książkę „Ja z Bajkowa” o emerytkach spotykających  się na działce, zebraną  publicystykę z kilkudziesięciu lat pt. „Szpilki, Karuzela i innych wiele.  Na śmiesznie, na poważnie i na tak sobie” wydaną również przez Wydawnictwo „Miniatura” / drukowałam swego czasu także w „Szpilkach” i „Karuzeli” oraz publicystykę w prasie regionalnej i ogólnopolskiej//

W1994 roku dostałam II-gą nagrodę w konkursie na cykl aforyzmów w ramach III Górnośląskiego Festiwalu Kameralistyki w  Katowicach.

W 2005 i 2007 roku  dostałam II-gie równorzędne  nagrody  w konkursie na fraszkę i aforyzm im. St. Leca w Nowym Targu,

W 2014 roku wzięłam udział w konkursie na aforyzm w Turynie we Włoszech – 36 moich  aforyzmów zostało przetłumaczonych na język włoski.

W 2022 roku dostałam zaś główną nagrodę literackiego pisma Svitak w Serbii za cykl aforyzmów w 2021.

Moje aforyzmy są też zawarte w kilku antologiach.

Nie mogę zapomnieć też o nagrodzie, którą bardzo lubię -  w 1987 roku zostałam finalistką IV Ogólnopolskiego Turnieju Łgarzy i Kuglarzy w Bogatyni.

W wolnych chwilach nadrabiam  zaległości z lektur,  zgłębiam historię Warszawy, smażę z wnuczką naleśniki i zgadzam się z Zofią Nałkowską, że „ Człowiek nigdy nie jest sam ponieważ jego myśli zawsze krążą naokoło innych ludzi.”

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Zostaw odpowiedź:

XHTML: Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


cztery + = 13