Główna » Abecadło autorów, Elżbieta Grabosz, NAJLEPSI POLSCY SATYRYCY (fraszki, limeryki, aforyzmy, wiersze satyryczne), WSZYSTKIE WPISY

Elżbieta Grabosz – sylwetka

Autor: admin dnia 15 Listopad 2012 Brak komentarzy

ELŻBIETA GRABOSZ – urodzona w Ostrowcu Świętokrzyskim; aforystka, satyryczka, fraszkopisarka, pedagog. Współpracowała z redakcjami: „Słowa Ludu”, „Tygodnika Powszechnego”, „Tygodnika Demokratycznego”, „Szpilek”, „Przekroju”, „Ekspresu Wieczornego”, „Radostowej”. Debiut literacki 1974 w prasie kieleckiej i na antenie polskiego Radia. Należała do Klubu Literackiego ZNP w Kielcach, Unii Pisarzy Medyków w Warszawie, Grupy Poetyckiej „Łuczywo” w Radomiu. Jest członkinią Związku Literatów Polskich; od 1999 związana z Uniwersytetem Warszawskim Trzeciego Wieku.

Elżbieta Grabosz jest laureatką licznych konkursów literackich, otrzymała m. in. nagrodę za fragmenty dziennika pt. Wobec własnego czasu.

Jest autorką fraszek Gorzki miód, aforyzmów Słodkie szyderstwa, II wyd. arkuszy poetyckich Buzie na luzie, Już luz, Aforyzmy i fraszki oraz książek dla dzieci i dorosłych.

Jej twórczość publikowana jest w licznych antologiach, m. in.:
Aforyzmy Świata, Fraszki Polskie, Z kobietą nie ma żartu, Aforyzmy Kulinarne i Biesiadne, Bazar 6, Szczęście w nieszczęściu, Kuchnia Polska, Księga Aforystyki Polskiej, Cud, który zdarza się raz (Poecie-papieżowi – poeci), Wiatr w Szuwarach, Księga Aforyzmów Świata, Myśli Pań Niepospolitych, Aforyzmy Polskie, Wielka Encyklopedia Aforyzmów, Księga Aforystyki Polskiej XXI w., 1001 Aforyzmów Polskich, Wobec Własnego Czasu (prace po konkursie literackim), Życie, życie…

Antologia (opracowanie własne): Fraszki z Rząd(ł)em. Książki dla dzieci: Wiersze i fraszki, Ptaszki i fraszki, Urodzinki, Biedroneczki.

W najbliższym czasie ukażą się: Antologie: Aforyzmy Wszechczasów, Fraszki, Księga „Złote Myśli”, „Na naszych oczach” – wiersze z okazji XX rocznicy  Ks. Popiełuszki w opr. K. Buryły.

Rok 2006 – 2011

Wydałam:

GORZKI MIÓD – fraszki i aforyzmy.

ESKULAP I PACJENT W ANEGDOCIE – fraszki, aforyzmy, anegdoty.

ZWIERZĘTA Z MOJEGO PODWÓRKA – wiersze i fraszki dla dzieci (wersja polsko-angielska.

WIGILIA – książka dla dzieci.

SŁOWA ZEBRANE – poezja (antologia) współredaktorka i autorka.

Antologie, w których są  teksty Elżbiety Grabosz:

LAMENT SMOLEŃSKO- KATYŃSKI – wydanie I i II

IN MEMORIAL

KRAJOBRAZ STWORZENIA

ZNAJ – teksty po konkursie.

Współpracuje:

RADOSTOWA – miesięcznik.

AKANT – miesięcznik.

NAJPROŚCIEJ – kwartalnik.

NAD KAMIENNĄ – kwartalnik.

2011 – grudzień, wydano Antologię p.t. OD PIERWSZEJ MIŁOŚCI DO GROBOWEJ DESKI (Prof. J. Glensk – Opole) – w której  są jej także teksty .

2012 – I SZATAN MOŻE CYTOWAĆ PISMO – opr. Mieczysław Kozłowski (aforyzmy o dogmatach) – w tomiku jest także jej tekst. Wydawnictwo MINIATURA.

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.