Główna » A JAK CIEKAWOSTKI, WSZYSTKIE WPISY

DOKĄD ZMIERZASZ EUROPO?- PARY WE WŁOSZECH NIE BĘDĄ SOBIE PRZYRZEKAĆ WIERNOŚCI

Autor: admin dnia 6 Styczeń 2017 Brak komentarzy

Nasz portal powziął informację o tym, że pary we Włoszech, które będą wstępować w związki małżeńskie, już wkrótce nie będą musiały składać sobie przysięgi wierności, jeśli tylko nowe prawo wejdzie w życie, a wszystko na to wskazuje, że tak będzie.

Propozycja poprawki do kodeksu cywilnego, wniesiona przez przez Laurę Cantini, senator z rządzącej Partii Demokratycznej, zakłada usunięcie słowa „wierność” wymaganego do tej pory od zawierających związek małżeński. Zdaniem włoskich parlamentarzystów domaganie się takiej postawy ludzi nie przystaje do obecnych czasów. Wielu senatorów uważa, że obietnica wierności jest „kulturalną spuścizną z przestarzałej i nieaktualnej definicji małżeństwa, rodziny, praw i obowiązków małżonków” oraz przekonuje, iż pojęcie wierności nie powinno się odnosić tylko do sfery seksualnej, bo chodzi też między małżonkami o „zaufanie i szacunek”, a te ostatnie nie są ujmowane w uregulowaniach prawnych. Z uwagi na swój stosunek do życia Włosi uważani są za jeden z najszczęśliwszych narodów na świecie. Nie przejmują się biedą,  brakiem pracy ani też swoim wyglądem.

Włosi są jednym z najbardziej niewiernych narodów w Europie, o czym świadczą wyniki sondażu przeprowadzonego w 2013 roku, z którego wynika, że aż 55 procent mężczyzn i co trzecia kobieta we Włoszech zdradzali swoich partnerów.
Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.