Główna » A JAK CIEKAWOSTKI, Juliusz Wątroba, WSZYSTKIE WPISY

Benefis Juliusza Wątroby

Autor: admin dnia 1 Maj 2013 Jeden komentarz

Juliusz Wątroba przyjmuje gratulacje od Piotra Wysockiego.
Fot. Kuba Mazur

W piątek 12 kwietnia 2013 r. w filii GOK w Rudzicy (gmina Jasienica) odbył się benefis Juliusza Wątroby z okazji 40-lecia pracy twórczej literata i 30. rocznicy jego debiutu literackiego.

Juliusz Wątroba jest twórcą wszechstronnie uzdolnionym – piszącym zarówno znakomite fraszki, wiersze liryczne i satyryczne, aforyzmy, jak i teksty pieśni oraz piosenek. Jest autorem programów kabaretowych, musicali i felietonów.

Urodził się w 1954 roku w Rudzicy, gdzie mieszka i tworzy.

Debiutował w tygodniku społeczno-kulturalnym „Radar”, od 1977 do 1992 roku był stałym współpracownikiem „Szpilek”, które opublikowały około 200 jego utworów. Jego wiersze ukazywały się w pismach literackich, satyrycznych i kulturalnych.

W latach 1989-2004 współpracował z Polskim Radiem. Jego utwory pojawiały się m.in. w kultowej „Parafonii” w radiowej Trójce. Ma na koncie 32 tomiki wierszy i niezliczoną ilość różnych utworów literackich.

Juliusz Wątroba jest stałym współpracownikiem Bielskiej Sceny Kabaretowej i miesięcznika samorządowego gminy Jasienica.

Jego twórczość doceniali profesjonaliści i, przede wszystkim, odbiorcy.

Jest laureatem około stu ogólnopolskich konkursów literackich, otrzymał nagrodę prezydenta Bielska-Białej Ikar 2001, nagrodę starosty bielskiego im. ks. Józefa Londzina, nagrodę marszałka województwa i wiele, wiele innych.

Benefis Juliusza Wątroby, zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy, zgromadził znakomitych gości i pełną salę wielbicieli talentu bohatera piątkowego wieczoru. Pojawili się m.in. Grażyna Staniszewska - była europosłanka, senator i poseł, Janusz Pierzyna – wójt Jasienicy, prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult, starosta powiatu bielskiego Andrzej Płonka, prezes Prasy Beskidzkiej i redaktor naczelny Kroniki Beskidzkiej Piotr Wysocki.

Imprezę, na którą złożyły się występy zaproszonych artystów i przyjaciół jubilata, brawurowo poprowadził przyjaciel Juliusza Wątroby, Piotr Skucha z Kabaretu Długi, twórca i animator Bielskiej Sceny Kabaretowej.

Podczas benefisu swoje rozmaite, nie tylko literackie, talenty zaprezentował sam bohater, który oprócz tego, że czytał i śpiewał, akompaniując sobie pokrywkami od garnków, zasiadł również przy… maszynie do szycia.

Podczas benefisu można było również podpisać tomiki z poezją Juliusza Wątroby i porozmawiać z tym wybitnym, acz jak zawsze skromnym, twórcą.

KUBA MAZUR

FOTORELACJA AUTORSTWA KUBY MAZURA

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Jedna odpowiedź do wpisu “Benefis Juliusza Wątroby”

  1. Ryszard mówi:

    Serdeczne gratulacje Panie Juliuszu