Główna » WSZYSTKIE WPISY

APOLONIUSZ BOGUMIŁ CIOŁKIEWICZ “KOŃ BY SIĘ UŚMIAŁ (SPRÓBUJCIE I WY)”

Autor: admin dnia 9 Maj 2020 Brak komentarzy

Polecamy Państwu książkę Apoloniusza Bogumiła Ciołkiewicza pt. “Koń by się uśmiał (spróbujcie i wy)”, wydanie drugie-zmienione i rozszerzone, wydaną przez EKO-DOM sp. z o.o. z Grajewa.

Książka liczy siedem rozdziałów rozmieszczonych na 69 stronach. Gwoli przypomnienia podajemy, że pierwsze wydanie liczyło 30 stron teksów i pięć rozdziałów.

Jest to książka ze zwierzętami w roli głównej. Jak pisze autor w przedmowie: “…Zwierzęta często bywały bohaterami bajek, wierszy dla dzieci. W moim skromnym zbiorku znajdą się teksty , które przypominają również tamte dobre czasy, kiedy to dopatrywaliśmy się głębszego sensu w bajce “Wilczki” Ignacego Krasickiego lub “Pies i wilk” Adama Mickiewicza.”

Apoloniusz Ciołkiewicz urodził się w Grajewie 18 kwietnia 1951 r. Tutaj ukończył szkołę podstawową i średnią, następnie studiował w Białostockiej Fili Uniwersytetu Warszawskiego filologię polską. Potem przepracował 30 lat jako nauczyciel. Obecnie na emeryturze, szczęśliwy ojciec trojga dorosłych dzieci i dziadek dla trojga wnuków.

Jego debiut literacki miał miejsce w roku 1979, kiedy to opublikował tomik wierszy lirycznych. Potem były już tylko publikacje w antologiach i almanachach.

Dopiero w roku 2008 wydał tomik fraszek szaradziarskich „Poszczucie humoru”. Z Wydawnictwem Rozrywka współpracę podjął w roku 1980. Szaradziarstwo jest jego pasją, podobnie jak satyra, zresztą większość zadań szaradziarskich posiada tematykę satyryczną.

W roku 2010 wydał tomik tekstów satyrycznych “Filety z dowcipu”. Bierze udział w konkursach satyrycznych, publikował też humoreski w czasopiśmie „Dobry Humor”.

Wybór tekstów:

Do lasu

Idziesz po jagody,grzyby, po coś jeszcze
i masz też w promocji komary i kleszcze!

Niestety

Gdy rekina spotka płotka
nie pomoże mina słodka.

Psia szczerość

Czego przy Wigilii
mój Burek mi życzy?
Żebym miał obrożę
i chodził na smyczy.

Z życia wzięte

Rzekł raz zając, wcinając sałatę:
Grunt,to żeby mieć wnętrze bogate…

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Zostaw odpowiedź:

XHTML: Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


trzy + = 7