Główna » Andrzej Wiktor Polakowski, WSZYSTKIE WPISY

ANDRZEJ WIKTOR POLAKOWSKI DOŁĄCZA DO PORTALU MIGIELICZ.PL

Autor: admin dnia 11 Listopad 2019 Brak komentarzy

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że Andrzej Wiktor Polakowski, znakomity polski dziennikarz, szaradzista, autor krótkich wierszy dla dzieci publikowanych w sześciu miesięcznikach Wydawnictwa „Technopol” z Częstochowy w latach 2000 do 2010, autor scenariuszy wystawianych amatorsko w kameralnych kręgach miniatur scenicznych wyraził chęć współpracy z Naszym Portalem Satyrycznym.

Andrzej Wiktor Polakowski jest autorem kilkunastu książek o różnorodnej tematyce, w tym m.in.: “Fraszek Szaradziarskich” – wybór 132 homonimowych, anagramowych i palindromowych fraszek szaradziarskich, opublikowany nakładem stołecznej Spółdzielni „Rozrywka” w 2001 r., „Szaradziarskich Dedykacji” – przekrój szaradziarskich zadań literackich z podtekstami, Wydawnictwo „Rozrywka” Sp. z o.o., Warszawa, 2007, „Uśmiechu z pamiętników” – zestaw wybranych, opracowanych i zilustrowanych zabawnych dedykacji i życzeń w nakładzie 33 tys. egz., Wydawnictwo „Witan” – Kielce 1993, „Zagadkowych publikacji” – „Dwa w jednym czyli dziennikarstwo w szaradziarstwie” (relaksowe kompendium wiedzy z 260 przykładami, Wydawca „Armagraf” z Krosna 2014).

W latach 1967-2007 w ponad trzydziestu tytułach prasowych opublikował ponad dwa tysiące zadań szaradziarskich. Za swoją specjalność uważa fraszki szaradziarskie oraz szarady, które  prezentował także w programach radiowych i telewizyjnych.

Otrzymał on wiele nagród i odznaczeń za twórczość dziennikarską i działalność społeczną. W latach 1992-1993 był redaktorem naczelnym Ogólnopolskiego Miesięcznika Satyrycznego “Od ucha do ucha”.

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.